شماره تماس: 984191011210+

وب سرویس برپایه REST

وب سرویس برپایه REST بستری استاندارد برای ارتباط با سایر زیرساخت های سازمان

معرفی قابلیت REST

وقتی نرم افزار کاواک به عنوان قلب تپنده کسب و کار شما استقرار پیدا می کند، نیازمند بستری استاندارد برای ارتباط با سایر زیرساخت های سازمان از جمله نرم افزار حسابداری، سیستم VOIP و دیگر زیرساخت های با قابلیت ارتباط می باشد. باتوجه به بهره گیری سیستم کاواک از وب سرویس برپایه REST، این امکان به صورت سیستماتیک و استاندارد مهیا گردیده است.

وب سرویس برپایه REST
وب سرویس

وب سرویس چیست؟

وب سرویس یک نوع رابط برنامه نویسی است که بر بستر وب پیاده سازی می شود. این رابط‌ها با استفاده از پروتکل های استاندارد مانند http ، توابع و مکانیزم های مختلفی در اختیار ما قرار می دهند تا بتوانیم به تبادل اطلاعات در بین سیستم های مختلف بپردازیم. به عبارتی دیگر این رابط ها ارتباط میان نرم افزار با نرم افزار را امکان پذیر می کنند.

Rest چیست؟

یکی از انواع معماری های طراحی API (وب سرویس) است که امروزه در اکثر شرکت های نرم افزاری به کار گرفته می شود تا سایر توسعه دهندگان را قادر سازند با سرویس هایی که عرضه می کنند به تعامل بپردازند.REST  مجموعه ای از یکسری راهنماهاست که با پیروی از آنها می توان وب سرویس هایی ساخت که سریع، قابل اعتماد و قابل توسعه باشند. سیستم کاواک نیز از معماری به روز REST برای پیاده سازی وب سرویس خود بهره برده است.

بهره گیری از معماری REST مزایایی ایجاد می کند که برخی از آن ها عبارتند از:

  • تعاملات مبتنی بر REST برای هر فردی که با پروتکل HTTP آشنایی دارد، بسیار ساده است.
  • رمزنگاری و یکپارچگی انتقال داده بدون اضافه کردن چارچوب یا تکنولوژی خاصی و صرفا با رمز نگاری SSL و TLS پیاده سازی می شوند.
  • معماری REST همچنین یک معماری مستقل از زبان برنامه نویسی است.
  • معماری REST یک معماری فراگیر در دنیا می باشد.
  • به نسبت معماری های دیگر پهنای باند و منابع کمتری مصرف می کنند و به همین خاطر سریع نیز هستند.
  • به داده ها و منابع می توان در فرمت های مختلف از جمله JSON و XML دسترسی داشت.

وب سرویس برپایه REST بستری استاندارد برای ارتباط با سایر زیرساخت های سازمان