شماره تماس: 984191011210+

نرم افزار ERP برای صنعت حمل و نقل

کسب و کار لجستیک و حمل و نقل دارای پیچیدگی های زیادی است؛ کسب اطمینان از نگهداری مناسب کالا و ارسال ایمن بار گرفته تا رسیدگی به فوریت های حمل و نقل. در نتیجه، یک ERP برای صنعت حمل و نقل قابل اعتماد می تواند تا حد زیادی به برآوردن نیازهای شرکت های حمل و نقل کمک کند.

کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان با دیجیتالی کردن ناوگان

نرم افزار مدیریت حمل و نقل

ERP برای صنعت حمل و نقل و لجستیک می تواند تمام مسئولیت های محول شده را انجام دهد و مهم تر از آن، این کار را از یک پلت فرم واحد یا یکپارچه انجام می دهد. بخش لجستیک و صنعت حمل نقل گام مهمی در جهت تبدیل شدن به یکی از بخش های مهمی که به اقتصاد جهانی کمک می کند، برمی دارد. بدیهی است که شرکت های حمل و نقل و لجستیک به سرعت در حال رشد هستند.

با رشد تجارت الکترونیک و باز شدن بازار جهانی، یک صنعت حمل و نقل و لجستیک نیاز به نظارت منظم بر تمام دارایی های خود دارد. آنها باید علاوه بر مدیریت رزروها، پرداخت ها و …، تعمیر و نگهداری خودرو را نیز پیگیری و برنامه ریزی کنند.

نرم افزار ERP چیست؟

نرم افزار ERP ابزاری است که کسب و کارها از آن برای سازماندهی و مدیریت بخش های حیاتی فرآیندها و عملیات خود استفاده می کنند. کسب‌وکارها به طیف وسیعی از راهکار‌های نرم‌افزاری فناوری ERP  نیاز دارند، زیرا ERPها به اجرای برنامه‌ریزی منابع با ترکیب همه عملکردهای تجاری در یک سیستم یکپارچه کمک می‌کنند. برنامه ریزی منابع سازمانی مسئول اداره تعدادی از فرآیندهایی است که بر چگونگی موفقیت یک کسب و کار تأثیر می گذارد.

از نظر نرم‌افزاری، منابع انسانی، سفارش‌ها، موجودی‌ها، حسابداری و روابط با مشتری (CRM) و بسیاری از موارد دیگر را مدیریت می‌کند. به بیان دیگر، به این معناست که کارمندان در سطوح مختلف بخش‌های کاری، مانند حسابداری یا فروش، می‌توانند برای نیازهای خاص خود کاملاً به اطلاعات یکسانی تکیه کنند و عملکرد شرکت خود را بهبود بخشند. بنابراین نرم افزار ERP به دلیل مزایای گوناگونی که دارد در حوزه حمل و نقل و لجستیک نیز بسیار ضروری است.

ERP برای صنعت حمل و نقل و لجستیک چیست؟

ERP برای صنعت حمل و نقل و لجستیک

برای اینکه در دنیای امروز یک شرکت حمل و نقل و لجستیکی بزرگ و در سطح جهانی باشید، باید بهترین کیفیت خدمات را ارائه دهید و بتوانید مرسوله را به موقع و با رقابتی ترین قیمت تحویل دهید. راهکارهای ERP برای یکپارچگی تمام اطلاعات مربوط به یک شرکت در یک سیستم طراحی شده اند و از بسیاری جهات به بهبود مواردی مانند بهره وری، مدیریت منابع، مدیریت مالی و غیره کمک می کنند.

سیستم های ERP کمک زیادی به موفقیت شرکت های حمل و نقل امروزی کرده اند. آنها دسترسی کاربران را به داده ها در کل سازمان آسان کرده و این امکان را برای مدیران کسب و کار در حل مشکلات و تمرکز بر ایجاد ارزش در کوتاه مدت فراهم کرده اند.

در مجموع، یک شرکت حمل و نقل و لجستیک می تواند فرآیندهای تجاری کلیدی مانند رضایت مشتری، مدیریت لجستیک، مدیریت منابع و بهینه سازی فرآیند را برای بهره وری بهینه، حفظ مشتری و سودآوری را با کمک نرم افزار ERP مدیریت کند. نرم افزار ERP می تواند صنعت لجستیک و حمل و نقل را در چندین زمینه بهبود بخشد، از جمله:

 • مدیریت موجودی
 • مدیریت زنجیره تامین
 • حمل و نقل و ارسال
 • گزارش مالی

چالش های صنعت حمل و نقل بدون نرم افزارERP چیست؟

بخش حمل و نقل و لجستیک باید یک پلت فرم واحد فناوری اطلاعات را در سازمان خود برای مقابله با چالش های پیش روی خود انتخاب کند. علاوه بر این، انتخاب یک راهکار مناسب و کامل ارزش شرکت شما را تا حد زیادی بالا می برد. اکنون بسیاری از کسب و کارها از نرم افزار ERP برای ایجاد بهترین برنامه ها برای حمل و نقل کالا و خدمات استفاده می کنند.

در این بین شرکت های حمل و نقل دارای چالش ها و مشکلاتی هستند که با استفاده از نرم افزار مدیریت حمل و نقل می توانند بر آنها غلبه کنند. در زیر به برخی از مهم ترین چالش های صنعت و حمل نقل اشاره می شود:

 • عدم نظارت و بازخورد در زمان واقعی
 • تخصیص سفارشات
 • افزایش هزینه های حمل و نقل
 • مدیریت ناکارآمد داده ها و هماهنگی تحویل مشتریان
 • انبار و نگهداری نامناسب
 • مدیریت ضعیف حسابداری
 • عدم در دسترس بودن، به موقع بودن، و مشاهده وضعیت
 • ناکارآمدی در ردیابی محموله
 • مشکل گزارش کار و تجزیه و تحلیل داده ها
 • ناتوانی از پایبندی به قوانین و مقررات تجارت

4 ویژگی اساسی مدیریت شرکت های حمل و نقل

erp برای ناوگان حمل و نقل

با ERP برای صنعت حمل و نقل، می توانید محموله ها را برای ردیابی موجودی مدیریت کنید. ویژگی‌های مدیریت حمل‌ونقل داده‌های در لحظه را ارائه می‌کنند که اطمینان از تحویل کارآمد و دقیق کالا را آسان‌تر از همیشه می‌کند. با راه‌اندازی مناسب، می‌توانید قابلیت‌های لجستیکی و رضایت کلی مشتری را بهبود بخشید. ویژگی های اساسی شرکت های مدیریت حمل و نقل، بخش های کلیدی در دستیابی به بازده بیشتر از عملیات حمل و نقل هستند. این ویژگی ها شامل موارد زیر هستند:

1- ردیابی خودروهای ناوگان

یکی از ضروری ترین ویژگی های نرم افزار مدیریت حمل و نقل، توانایی ردیابی وسایل نقلیه در زمان واقعی است. این اطلاعات را برای بهینه سازی مسیرها، اطمینان از استفاده کارآمد از وسایل نقلیه و نظارت بر رفتار راننده می توان استفاده کرد. علاوه بر این، از داده‌های ردیابی برای بهبود خدمات مشتری با ارائه زمان‌های تخمینی رسیدن، جهت تحویل محموله می توان استفاده کرد.

2- برنامه ریزی بار

یک سیستم مدیریت حمل و نقل باید قادر به برنامه ریزی بار برای ناوگان نقلیه باشد. این شامل تعیین بهترین راه برای بارگیری محموله در یک وسیله نقلیه به طوری که آنها به طور ایمن حمل شده و سالم به مقصد برسند. علاوه بر این، برنامه ریزی بار می تواند با اطمینان از اینکه هر وسیله نقلیه تا حد ظرفیت بار حمل می کند، به بهینه سازی استفاده از وسیله نیز کمک کند.

3- گزارش و تجزیه و تحلیل

یک نرم افزار ERP برای ناوگان حمل و نقل باید شامل ویژگی های گزارش و تجزیه و تحلیل باشد. این داده ها را برای بهبود عملیات حمل و نقل با شناسایی روندها و زمینه های بهبود می توان استفاده کرد. هم چنین گزارش و تجزیه و تحلیل داده می تواند به اندازه گیری عملکرد رانندگان و وسایل نقلیه و سیستم کلی حمل و نقل کمک کند.

4- مدیریت رانندگان

ERP برای توسعه صنعت حمل و نقل

در نهایت آخرین ویژگی ضروری سیستم ERP برای صنعت حمل و نقل، توانایی مدیریت رانندگان است. این قابلیت شامل ردیابی ساعات رانندگی، مدیریت برنامه‌های راننده، و اطمینان از رعایت مقررات ایمنی توسط رانندگان است. علاوه بر این، از ویژگی های مدیریت راننده برای نظارت بر عملکرد راننده و ارائه بازخورد برای بهبود نحوه می توان رانندگی استفاده کرد.

چرا شرکت های حمل و نقل به ERP نیاز دارند؟

یک نرم افزار ERP برای مدیریت حمل و نقل کارآمد و دقیق ضروری است. زیرا تمام اطلاعات مفید و حیاتی مرتبط با حمل و نقل را از داخل و خارج سازمان جمع آوری، سازماندهی و پردازش می کند. به طور خاص، امکان برنامه ریزی بهتر حمل و نقل، بهینه سازی مسیر و ردیابی وسایل نقلیه حمل و نقل را فراهم می کند و کنترل بر روی تحویل را بسیار آسان تر می کند. ERP جایگزین فرآیند کار سنتی شرکت های حمل و نقل نمی شود بلکه فقط این فرآیندها را آسان تر، کارآمدتر و سازنده تر می کند.

چگونه ERP برای توسعه صنعت حمل و نقل کمک می کند؟

سیستم های ERP برای توسعه صنعت حمل و نقل می توانند این صنعت را با ارائه یک پلت فرم متمرکز برای مدیریت فرآیندهای تجاری مهم مانند مدیریت لجستیک، مدیریت ناوگان، ردیابی و امور مالی هدایت کنند. همچنین می‌توانند به انطباق خودکار با مقررات صنعت و بهبود ارتباطات و همکاری بین بخش‌ها و ذینفعان مختلف کمک کنند. نرم افزار ای آر پی برای صنعت حمل و نقل می تواند ابزار قدرتمندی برای شرکت های حمل و نقل به منظور به دست آوردن مزیت رقابتی و رشد کسب و کارشان باشد.

مراحل انتخاب ERP مناسب برای شرکت حمل و نقل

یک راهکار ERP برای صنعت حمل و نقل باید به درستی برنامه ریزی شود و باید کسب و کار شما را از یک سازمان جزیره ای به یک سازمان یکپارچه و هماهنگ منتقل کند. انتخاب یک سیستم ERP نیاز به بررسی و تحقیق دقیق دارد. ما لیستی از مراحل مفید را برای کمک به شما در فرآیند انتخاب و خرید نرم افزار ERP که متناسب با کسب و کار شما است، گردآوری کرده ایم.

1- الزامات کسب و کار خود را مشخص کنید

2- بودجه تعیین کنید

3- سیستم های مختلف ERP را بررسی کنید

4- فروشنده ای مناسب انتخاب کنید

5- فرآیند اجرا را ارزیابی کنید

6- کسب و کار خود را برای رشد آماده کنید

7- تیم مناسب از نرم افزار و کارشناسان را استخدام کنید

8- پیاده سازی، آموزش، سفارشی سازی و پشتیبانی مداوم

معرفی ERP کاواک

کاواک یک ERP جامع برای مدیریت حمل و نقل و ناوگان است. شرکت‌های لجستیکی که ناوگانی از کامیون‌ها یا هر وسیله نقلیه دیگری برای خود دارند به یک سیستم مدیریت ناوگان انعطاف‌پذیر و کارآمد نیاز دارند. نرم افزار ERP کاواک برای شرکت های حمل و نقل، یک راهکار ضروری برای یک مدیر ناوگان، به منظور افزایش سودآوری و استفاده کارآمد از ناوگان وسایل نقلیه است. ERP کاواک می تواند به شرکت های مدیریت ناوگان حمل و نقل کمک کند تا در روش های عملیاتی خود شیوه های بهتر و کارآمدتری را اتخاذ کنند.

چگونه ERP کاواک می تواند به شما کمک کند؟

کاواک یک پلت فرم جامع برای مدیریت کسب و کار شما است. در این سیستم؛ مزایای ERP، حسابداری یکپارچه، CRM و هم چنین منابع انسانی برای رشد کسب و کار را در یک سیستم دریافت می کنید. نرم افزار ERP یکپارچه کاواک با داشبورد گزارش عملکردها، مدیریت موجودی، مدیریت حقوق و دستمزد، مدیریت چک ها، مدیریت و انجام سفارشات، پشتیبانی مشتری و موارد دیگر به رشد کسب و کار شما کمک می کند.

با کمک کاواک ERP فاکتورهای خودکار، مرخصی، حضور و غیاب، حقوق و دستمزد و سایر هزینه ها را ایجاد و ثبت کنید. ایجاد فیش حقوقی برای کارمندان تا بسیار آسان خواهد بود زیرا این پلتفرم فرآیندهای منابع انسانی را دیجیتالی و خودکار می کند.

سرویس دوره ای خودروها

کاواک ERP برای مدیریت ناوگان می تواند به شما کمک کند تا برنامه های تعمیر و سرویس دوره ای خودرو های ناوگان برنامه ریزی کنید. این سیستم به عنوان یک منبع آماده برای سوابق تعمیر و نگهداری ناوگان، و جزئیات راننده نیز قابل استفاده است.

مدیریت توزیع دقیق و هوش تجاری

سیستم ERP برای ناوگان حمل و نقل یک نمای کلی از کسب و کار شما ارائه می دهد. یک مزیت اصلی این سیستم، بهبود مدیریت توزیع است. نمای یکپارچه تصویر بسیار واضح تری از کل فرآیند ارائه می دهد. یک نرم افزار ای آر پی برای صنعت حمل و نقل که به خوبی طراحی شده می تواند به مدیران در کسب و کار لجستیک به طور کارآمدتر کمک کند و توانایی آنها را برای پاسخگویی به تقاضای مشتری بهبود بخشد.

این سیستم‌ها همچنین می‌توانند بینش‌های لحظه ای در مورد عملکرد کسب‌وکار ارائه کنند و اطلاعات عملی را برای تصمیم‌گیرندگان در مورد فرصت‌ها و تهدیدهای بالقوه کسب‌وکار، پیش‌بینی تقاضا، مدیریت ریسک و بهینه‌سازی فرآیندهای تولید ایجاد کنند.

ردیابی حمل و نقل و مدیریت سفارش

سیستم های ERP به قابلیت ردیابی در زمان واقعی محموله ها دست می یابند. این سیستم با تمام طرف های مرتبط درگیر در فرآیند حمل و نقل، از جمله مشتریان، تامین کنندگان، شرکت های حمل و نقل و حتی شرکای دیگر مرتبط است. شما می توانید ردیابی کنید که کالاها در هر زمان معین کجا هستند، به کجا می روند و در طول سفر چه اتفاقی برای آنها افتاده است. این سیستم همچنین به شما اطلاع می دهد که آیا چیزی در حین حمل و نقل آسیب دیده یا گم شده است.

مزایای استفاده از ERP در شرکت های حمل و نقل

محیط اداری و عملیاتی را می توان با ادغام ERP با لجستیک و حمل و نقل تا حد زیادی بهبود بخشید. برای مدیریت بهتر سازمانی در این شرکت ها، نرم افزار ERP مورد نیاز است. بنابراین، یکپارچه‌سازی عملکردهای مختلف ممکن است بر میزان کارآمدی یک شرکت تأثیر بگذارد. در ادامه برخی از مزایای نرم افزار ERP مرتبط با حمل و نقل و صنعت لجستیک را ذکر می کنیم:

 • برنامه ریزی برای مدیریت تحویل و موجودی
 • مدیریت داده ها و انطباق
 • افزایش توزیع
 • شفافیت بیشتر
 • مدیریت کارکنان
 • بهبود خدمات مشتری
 • دسترسی از راه دور به کسب و کار
 • مدیریت روابط لجستیک
 • مشاهده بهینه انبار و کنترل موجودی
 • برنامه ای آسان برای انبارداری و حمل و نقل
 • کنترل و دید کامل از شرکت
 • تخصیص خودکار سفارشات
 • کاهش هزینه های عملیاتی ناوگان
 • افزایش کارایی مدیریت داده ها و هماهنگی تحویل
 • پرداخت و برآورد هزینه های خدمات حمل و نقل

ماژول های کاواک

 • پیشخوان
 • تقویم شمسی
 • پایگاه دانش
 • گزارش فعالیت ها
 • اطلاعیه ها
 • رسانه
 • پشتیبان گیری از پایگاه داده
 • مدیریت فیلدهای سفارشی
 • تنظیمات و پیکربندی
 • برون بری انبوه PDF
 • اعلانات سیستم و نوتیفیکیشن
 • درخواست رایگان دمو
بینش و کارایی بیشتر برای مدیریت ناوگان

برای اطمینان از موفقیت اجرا و استقرار ERP در کسب و کار خود، بهره مندی از مشاوران متخصصی که نیازهای کسب و کار را بررسی و تحلیل می کند، ضروری است. تکمیل فرم مقابل راه دستیابی به این مشاوران را برای شما هموار می کند.