شماره تماس: 984191011210+

مهم ترین مزایای نرم افزار ERP برای کسب و کارها که مدیران باید بدانند

مزایای نرم افزار ERP

مزایای نرم افزار ERP برای کسب و کارها غیر قابل انکار است. سرعت تغییرات در بازار، به ویژه در اقتصاد خدمات، بی وقفه است که ضعف های عمده ای را در مدل های کسب و کار ایستا آشکار می کند. برای موفقیت و پیشرفت، هر کسب و کاری باید بر آینده خود متمرکز باشد و برنامه ریزی در تمام بخش های سازمان را در اولویت قرار دهد، به همین دلیل است که مزایای نرم افزار ای آر پی به سختی قابل چشم پوشی است.

اگر به تازگی به فکر استفاده از یک نرم افزار ERP افتاده اید، یکی از اولین سوالات شما احتمالا این است که چگونه این نرم افزار می تواند در تبدیل کسب و کار سنتی به دیجیتال به شما کمک کند. یک سیستم ERP به عنوان یک پایگاه داده مرکزی برای کل شرکت شما عمل می کند و پتانسیل گزارشگری ارزشمند و راه های متعددی را برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها در سراسر سازمان ارائه می دهد.

اینها چند دلیل کلیدی برای خرید نرم افزار ERP هستند. ما اینجا هستیم تا کمک کنیم بفهمید این فناوری چه کاری می تواند برای کسب و کار شما انجام دهد. سیستم ERP چه قابلیت هایی به کسب و کار شما می دهد که در حال حاضر فاقد آن است؟ چگونه نرم افزار ای آر پی هزینه ها را کاهش می دهد و موجب رشد شرکت شما می شود؟ در این مقاله با ذکر 15 مزیت از مزایای ERP که می تواند برای کسب و کار شما فراهم کند، به شما کمک می کنیم همراه ما باشید.

نرم افزار ERP چیست؟

در کلی ترین مفهوم، ERP نوعی نرم افزار است که طیف گسترده ای از فعالیت های کاری یک شرکت را مدیریت می کند. ERP مخفف عبارت Enterprise Resource Planning و به معنی «برنامه ریزی منابع سازمانی» است که از اطلاعات متمرکز و داده ها برای مدیریت بخش های مختلف کسب و کار استفاده می کند.

اینجاست که قدرت واقعی ERPها قابل مشاهده است. شرکت ها می توانند از بینش ها و تحلیل های تجاری برای افزایش همکاری بین کارمندان، رسیدن به اهداف کلیدی در بخش های مختلف و صرفه جویی در زمان و هزینه در بلندمدت استفاده کنند. سیستم های ERP ابزارهای انعطاف پذیری هستند که انواع مختلف عملکردها را در یک پلتفرم گروه بندی می کنند که اغلب در تمام حوزه های اصلی کسب و کار گسترش می یابد، مانند:

– مدیریت منابع انسانی

– مدیریت انبار و موجودی

– روابط مشتری

– حسابداری و مدیریت مالی

– تجارت الکترونیک

– تامین، توزیع و …

راهکارهای نرم افزار ERP در قالب ماژول های مستقل به پاسخگویی به بسیاری از نیازها و فرآیندهای کسب و کارها کمک می کند. همه ماژول های برنامه ERP یک پایگاه داده واحد را به اشتراک می گذارند که به داده های استاندارد شده اجازه گردش در سیستم را می دهد و هرگز اجازه نمی دهد داده های تکراری وارد سیستم شوند، به این معنی که از ورود داده های تکراری اجتناب می شود و اطلاعات را سازگار و قابل اعتماد می کند.

آیا یک نرم افزار ERP برای کسب و کار من مناسب است؟

در حالی که نرم افزارهای ERP به طور سنتی توسط کسب و کارهای سازمانی بزرگ تر با عملکردهای وسیع و بودجه های بزرگ تر استفاده می شوند، بازار به گونه ای تغییر کرده است که کسب و کارهای متوسط و کوچک نیز مزایای نرم افزار ERP را درک کرده از فواید باورنکردنی یکپارچه سازی با سیستم ERP بهره می برند.

امروزه برای مدیریت و کنترل بر سرعت رشد کسب و کار، همه می توانند از پیاده سازی یک سیستم ERP بهره مند شوند و این راه حل ها می توانند برحسب اندازه کسب و کارتان جامع باشند. برخی از ویژگی های اولیه نرم افزار ERP عبارتند از:

دسترسی و مشاهده آنی: به راحتی عملکرد کسب و کار را مشاهده کنید و فورا به زنجیره های تامین در یک مکان دسترسی داشته باشید.

یکپارچه سازی: داده های عملیاتی، تجاری و مالی در یک پلت فرم واحد برای مدیریت راحت تر و دید بیشتر ادغام می شوند.

اتوماسیون: کارهای اضافی یا دستی سابق مانند صورت حساب یا گزارش دهی به طور خودکار تولید می شوند و بر اساس پارامترهایی که در سیستم تنظیم می کنید ساده سازی می شوند.

امور مالی و حسابداری: داده های مالی، همه در یک مکان ردیابی، ذخیره و مدیریت می شوند.

تجزیه و تحلیل و گزارش دهی: قابلیت های گزارش، بینش های عملی و مبتنی بر داده را ارائه می کنند.

امنیت: داده ها به صورت ایمن و مطابق با الزامات انطباق صنعت شما نگهداری می شوند.

نکته مهم

شکی نیست که نرم افزار ERP می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا فعالیت ها و برنامه ریزی بهتری برای رشد آینده و تغییرات بازار داشته باشد.

اما بهترین راه برای دانستن اینکه آیا ERP ارزش سرمایه گذاری دارد یا نه این است که بدانید دقیقا این ویژگی ها برای کسب و کار شما چه معنایی دارند.

15 مزیت از مزایای نرم افزار ERP

15 مزیت از مزایای نرم افزار ERP

در حالی که مفهوم سیستم ERP ساده است – یکپارچه کردن همه بخش ها و اطلاعات آنها در یک سیستم واحد – مزایای نرم افزار ای آر پی نیز بسیار زیاد است. در ادامه مطلب 15 مورد از مهم ترین مزایای نرم افزار ERP ذکر شده است:

1- امنیت داده ها

داده ها امروزه به یک دارایی ارزشمند برای کسب و کارها تبدیل شده اند زیرا برای گرفتن تصمیمات درست بسیار حیاتی هستند. نرم افزار ERP می تواند به محافظت از این دارایی کمک کند. این واقعیت که همه این داده ها به جای پخش شدن در چندین سیستم با سطوح مختلف امنیتی، در یک مکان هستند، سطح حفاظت را افزایش می دهد. به جای فایل های اکسل و سایر اسنادی که روی دسکتاپ کارمندان قرار دارند و از طریق ایمیل ارسال می شوند، از یک نرم افزار جهت ذخیره سازی و انتقال داده استفاده می شود. بنابراین امنیت داده های کسب و کار یکی از مهم ترین مزایای نرم افزار ERP است.

از مزایای ERP این است که می تواند امنیت داده ها را با محدود کردن افرادی که می توانند داده ها را مشاهده و ویرایش کنند، افزایش دهد. اکثر سیستم ها دارای مجوزهایی هستند که به راحتی قابل کنترل است، از طریق نرم افزار ای آر پی اطمینان حاصل می شود که کارکنان فقط اطلاعات مورد نیاز خود را مشاهده می کنند و امکان دسترسی به دیگر اطلاعات ندارند و درنتیجه فعالیت های خرابکارانه کاهش می یابد.

2- داده های استاندارد

بسیاری از ارزش و مزایای نرم افزار ERP را می توان در این واقعیت جستجو کرد که تمام اطلاعات بخش های مختلف سازمان در یک مکان ذخیره می شود. بدون چنین سیستمی، داده ها اغلب در دیگر بخش های سازمان در برنامه ها و فایل های مختلف پخش می شوند و درنتیجه برای کارکنان دنبال کردن هر آنچه را که نیاز دارند سخت تر می شود.

یک نرم افزار ERP هم چنین می تواند با استانداردسازی تمام داده های حیاتی شما به این امر کمک کند. از آنجایی که همه داده ها در یک سیستم است، بنابراین هنگام اجرای گزارش ها یا تجزیه و تحلیل ها با مشکل مواجه نمی شوید. اطلاعات استاندارد شده به شما امکان می دهد که تمام دیدگاه ها و بینش هایی را که برای تصمیم گیری آگاهانه تر نیاز دارید به دست آورید.

3- انطباق

داشتن سوابق دقیق و به روز که به راحتی یافت می شوند و قابل جستجو هستند، می تواند کار مورد نیاز برای مطابقت با قوانینی را که شرکت شما باید از آنها پیروی کند، کاهش دهد. ابزارهای گزارش دهی قابل تنظیم در نرم افزار ERP نیز پیگیری انطباق و تنظیم در صورت لزوم را آسان تر می کند. این امر شرکت را بسیار قابل بازبینی و کنترل می کند، زیرا تمام اطلاعاتی که ممکن است حسابرس نیاز به بررسی داشته باشد به راحتی قابل دسترسی است.

4- بهره وری بیشتر

بهره وری بیشتر با erp

افزایش بهره وری یکی از مزایای نرم افزار ERP است. راه های زیادی وجود دارد که یک نرم افزار ERP می تواند به بهره وری کمک کند. یک راه این است که بسیاری از وظایف اساسی و تکراری را خودکار می کند و کارمندان را آزاد می کند تا روی پروژه های دیگری کار کنند که ارزش بیشتری برای سازمان به ارمغان می آورد.

همچنین می تواند با ساده تر کردن فرآیندها و کاهش زمان صرف شده برای جستجوی اطلاعات مورد نیاز، به آنها اجازه دهد تا کارهای مختلف را سریع تر انجام دهند. از آنجایی که کارکنان در کل شرکت قابل مشاهده هستند، نیازی به درخواست مجموعه خاصی از داده ها یا جزئیات در مورد نحوه عملکرد فرآیندهای خاص ندارند.

بهره وری بیشتر هم چنین به این معنی است که شما مجبور نیستید آنقدر که بدون نرم افزار ERP لازم است، به تعداد کارکنان اضافه کنید. با حذف حجم قابل توجهی از کار از دوش کارمندان، آنها می توانند وظایف جدیدی را بر عهده بگیرند و روی پروژه هایی تمرکز کنند که از مهارت ها و تخصص واقعی آنها استفاده می کند.

نرم افزار erp در تبریز
پیشنهاد مقاله
نرم افزار ERP در تبریز

5- مشاهده پذیری داده ها

مشاهده پذیری داده ها یکی دیگر از مزایای نرم افزار ERP است. داشتن دید از بخش های مختلف کسب و کار برای هر مدیر یک قابلیت قدرتمند است. این قابلیت، امکان تصمیم گیری سریع تر و بهتر را فراهم می کند زیرا مدیران به تمام زمینه های مرتبط با کارها اشراف دارند که می تواند به آنها در تصمیم گیری کمک کند. به عنوان مثال، اگر تیم خرید بتواند وضعیت سفارش های خرید حین انتقال را که هنوز به انبار نرسیده اند ببیند، می توانند آن را در سفارش هایی که می خواهند ارسال کنند، لحاظ کنند تا از موجودی اضافی یا ناکافی جلوگیری کنند.

مشاهده پذیری داده ها در erp

مشاهده وضعیت فرآیندها و داده های مدیریت شده توسط تیم های دیگر در نهایت به همه تیم ها و مشارکت کنندگان کمک می کند تا وظایف خود را بهتر انجام دهند.

6- مقیاس پذیری

زیبایی سیستم های ERP در این است که می توانید از قابلیتی که اکنون نیاز دارید استفاده کنید، در حالی که قادر خواهید بود قابلیت های بیشتری را در طول مسیر به سیستم اضافه کنید. از این نظر، سیستم می تواند با رشد و تکامل کسب و کار شما مقیاس پذیر باشد. همچنین می توانید با رشد تیم هایتان، کاربران جدیدی به سیستم اضافه کنید. نیازی به استفاده از نرم افزار ERP جدید نیست، آن هم فقط به این دلیل که کسب و کار شما از زمانی که سیستم موجود را پیاده سازی کرده اید تغییر کرده است.

نکته مهم

زیبایی سیستم های ERP در این است که می توانید از قابلیتی که اکنون نیاز دارید استفاده کنید، در حالی که قادر خواهید بود قابلیت های بیشتری را در طول مسیر به سیستم اضافه کنید. از این نظر، سیستم می تواند با رشد و تکامل کسب و کار شما مقیاس پذیر باشد.

اگر کسب و کار شما دارای برنامه رشد و توسعه است، یک سیستم ERP ابری و یا حتی ترکیبی، بیشترین مقیاس پذیری را ارائه می دهد. از آنجایی که سیستم های ابری بر روی سرورهای خارج از شرکت اجرا می شوند، اضافه کردن منابع اضافی مورد نیاز برای اجرای راحت ERP بسیار ساده تر از مدیریت خودتان است. این مزیت از مزایای ERP، کار روی IT را کاهش می دهد و می تواند نیاز به استخدام تیمی از کارشناسان فنی را برطرف کند.

7- سازگاری با موبایل

کارمندان در انجام بسیاری از وظایف به جای رایانه از تلفن های هوشمند و تبلت استفاده می کنند و با توجه به این روند، نرم افزارهای ERP امروزی هم سازگار با موبایل هستند. از آنجایی که کاربران از طریق وب به سیستم های ای آر پی دسترسی دارند، می توانند تمام داشبوردها، گزارش ها و سایر اطلاعات مورد نیاز خود را در مرورگر تلفن همراه مشاهده کنند.

برای برخی از شرکت ها، سازگاری با موبایل فقط یک امکان یا قابلیت خوب نیست، بلکه یک نیاز است. آنها ممکن است کارمندانی داشته باشند که برای کارهای مختلف مرتب سفر می کنند و باید بتوانند نمای به روز کسب و کار خود را از دستگاه هایی غیر از رایانه ببینند.

8- صرفه جویی در هزینه

برای صاحبان و مدیران کسب و کارها، قانع کننده ترین دلیل برای خرید یک نرم افزار ERP این است که هزینه های کلی را به میزان زیادی کاهش می دهد. اتوماسیون کارها از مزایای نرم افزار ERP است و می تواند بسیاری از هزینه های اداری و عملیاتی را کاهش دهد یا حتی از بین ببرد. به عنوان مثال، ورود دستی داده ها یا فرآیندهایی که به کاغذبازی طولانی نیاز دارند، اغلب با این نرم افزار حذف می شوند.

توانایی نظارت بر نبض سازمان در یک مکان به این معنی است که می توانید به سرعت منبع هزینه های بالاتر را شناسایی کنید، که کاهش هزینه ها را به همراه دارد. علاوه بر این، بهبودهایی در برنامه ریزی شرکت که یک نرم افزار ERP امکان پذیر می کند، باید از سفارشات عجولانه، تولید بیش از حد یا سفارش بیش از حد جلوگیری کند که همه اینها می تواند هزینه ها را افزایش دهد.بنابراین کاهش هزینه ها را هم باید به فهرست مزایای نرم افزار ERP افزود.

9- گردش کار سازمان یافته

در حین طرح پیاده سازی نرم افزار ERP، ایده خوبی است که با یک متخصص در سیستم برای ارزیابی فرآیندها و تعیین اینکه آیا راه بهتری برای تکمیل آن کار در سیستم جدید وجود دارد همکاری کنید. اغلب، کارها به روش خاصی انجام می شود، دلیل آن این است که سال ها به این شکل انجام می شود نه به این دلیل که بهترین گزینه است. بنابراین یک نرم افزار ERP می تواند در این راه کمک کند، مراحل را کاهش دهد و سایر پیشرفت ها را برای انجام سریع تر و آسان تر کارها انجام دهد.

گردش کار ERP

درست مانند استاندارد کردن داده ها، نرم افزار ERP گردش کار را نیز استاندارد می کند. روشی که یک بخش از یک فرآیند خاص را مدیریت می کند ممکن است با بخش دیگر متفاوت باشد.

درست مانند استاندارد کردن داده ها، نرم افزار ERP گردش کار را نیز استاندارد می کند. روشی که یک بخش از یک فرآیند خاص را مدیریت می کند ممکن است با بخش دیگر متفاوت باشد. برای مثال، دو کارمند در بخش مالی ممکن است مراحل یکسانی را برای پرداخت انجام ندهند. یک سیستم ERP با استاندارد کردن گردش کارها، باید این اختلافات را ریشه کن کند تا همه کارمندان بهترین شیوه ها را برای انجام کارها دنبال کنند.

10- گزارش در زمان واقعی

گزارش بدون شک یکی از بزرگ ترین و فوری ترین مزایای نرم افزار ERP است. امکانات بی پایان با توانایی سفارشی کردن گزارش در تمام عملکردها مثل امور مالی، موجودی، سفارشات، تدارکات، فروش و بازاریابی، منابع انسانی و هر چیز دیگری که می توانید تصور کنید. هر چیزی که می خواهید اندازه گیری کنید یا هر KPI برای شرکت شما مهم است یک نرم افزار ERP می تواند آن را محاسبه کند.

شما نه تنها می توانید عملکرد اجزای مختلف کسب و کار را ردیابی کنید، بلکه بخش ها را با هم مقایسه کنید تا بفهمید چه چیزی باعث پیشرفت کسب و کار و چه چیزی مانع آن می شود. ضروری است که گزارش شما منعکس کننده آخرین داده ها باشد و به همین دلیل است که زمان واقعی در گزارش دهی بسیار مهم است.

اگر دو هفته طول بکشد تا آمار درآمد سه ماهه آخر را دریافت کنید، این گزارش مفید نیست زیرا اطلاعات آن قدیمی هستند و ممکن است به درد شما نخورند. اما اگر مجموع درآمد در زمان واقعی و آنی وقتی که هر فروش اتفاق می افتد به روزرسانی شود، می توانید بلافاصله از آن برای تصمیم گیری استفاده کنید. این امر در محیط پر رقابت و پرشتاب امروزی حیاتی شده است.

نرم افزار ERP تحت وب

11- بهره وری عملیاتی

یک نرم افزار ERP کارایی را در تمام بخش های کسب و کار افزایش می دهد زیرا هر بخش از سازمان را تحت تأثیر قرار می دهد. از جمه مهم ترین مزایای نرم افزار ERP افزایش بهره وری است. همه کارکنان از منابع انسانی گرفته تا مدیران انبار و مدیران میانی باید شاهد پیشرفت هایی باشند که به لطف اتوماسیون بیشتر و در دسترس بودن اطلاعات به آنها کمک می کند. فرآیندها در زمان کمتری انجام می شوند که اغلب نه تنها برای شرکت، بلکه برای مشتریان نیز مفید است. این مزیت از مزایای ERP می تواند هزینه های عملیاتی را تا حد زیادی کاهش دهد و سود بیشتری ایجاد کند.

تولید کننده ای را در نظر بگیرید که 10 محصول تولید می کند و میانگین سود آن 20 درصد است. با یک سیستم ERP، به راحتی می تواند محصولات کم سود خود را شناسایی کند. از طریق داده ها متوجه می شود که هزینه های نیروی کار برای دو محصول با کمترین حاشیه سود، بسیار بالا است. پس از صحبت با کارکنان، شرکت متوجه می شود که بیشتر کارهایی که برای ساخت این دو محصول انجام می شود دستی و زمان بر است.

بنابراین تولیدکننده تصمیم می گیرد ماشین آلاتی را خریداری کند که بتواند تولید آن کالاها را خودکار کند و در نتیجه میانگین حاشیه سود خود را به 25 درصد افزایش می دهد. این مثال، یک نمونه از مزایای نرم افزار ای آر پی است که در صدها شرکت اتفاق فتاده است و می تواند مشکلات مشابه این در شرکت شما را نیز برطرف کند.

12- خدمات مشتری مطلوب

تقریبا هر کسب و کاری در حال رقابت با سایر کسب و کارها برای جذب مشتریان است. به همین دلیل است که تجربه مشتری بسیار حیاتی است و بیشتر آن بر اساس سطح خدمات مشتری که یک شرکت می تواند ارائه دهد شکل می گیرد. از مزایای نرم افزار ERP این است که به شرکت ها کمک می کند تا خدمات خود را افزایش دهند، زیرا تمام اطلاعات مشتری، از اطلاعات تماس گرفته تا تاریخچه سفارش ها و موارد پشتیبانی را در یک محل در دسترس قرار می دهد. در نتیجه هنگامی که مشتریان به کمک نیاز دارند، راهکارهای سریع تر و تجربه شخصی تر را تسهیل می کند.

یک نرم افزار ERP می تواند سطح خدمات شما را به روش دیگری بهبود بخشد. به عنوان مثال موجودی دقیق تر و اطلاعات سفارش به این معنی است که مشتریان تقریبا همیشه اقلام مناسب را دریافت می کنند و سفارش ها به موقع به دست مشتری می رسند. حل این مسائل مشتریان شما را راضی نگه می دارد و شانس تبدیل شدن آنها به مشتری وفادار برای خریدهای بعدی را افزایش می دهد.

13- هماهنگی

بسیاری از مزایای نرم افزار ERP که تا اینجا ذکر کردیم، قابلیت هماهنگی را بیان می کند. مشاهده نحوه کار سایر تیم ها و اطلاعاتی که آنها به آن نگاه می کنند، کار هماهنگی بین کارکنان ساده می کند و کارکنان وقتی فرصتی برای کمک به همکاران پیدا می کنند، می توانند فعالانه با آنها ارتباط برقرار کنند. تیم ها به صورت جزیره ای کار نمی کنند و از برنامه هایی استفاده نمی کنند که فقط خودشان به آنها دسترسی دارند و با سایر سیستم ها ادغام نشده اند.

وقتی کارکنان بیشتر با هم ارتباط برقرار می کنند و با هم کار می کنند، کل کسب و کار سود می برد. آنها با همکاری هم ممکن است کارهای تکراری را پیدا کنند که می توان آنها را حذف کرد یا راه های بهتری برای مراقبت از فرآیندهای روزانه ایجاد کرد. وجود نقص در ارتباطات یا ناآگاهی از آنچه که دیگران روی آن کار می کنند فقط به ایجاد مشکلات بیشتر منجر می شود، اما نرم افزار ERP به جلوگیری از این مشکلات کمک می کند.

14- انعطاف پذیری

یکی از مهم ترین مزایای نرم افزار ERP این است که طوری طراحی شده اند که برای شرکت هایی با هر شکل و اندازه ای مناسب هستند. به همین دلیل است که توسعه دهندگان ERP انعطاف پذیری فوق العاده ای را در سیستم های خود ایجاد کرده اند. این انعطاف پذیری به کاربران اجازه می دهد تا سیستم را برای برآورده کردن نیازهای خاص خود، مانند فرآیندهای منحصر به فرد تنظیم کنند. این توانایی برای برآوردن نیازهای دقیق شما همان دلیلی است که سیستم های ERP می توانند پیچیده باشند.

برنامه پیاده سازی ERP

مزیت انعطاف پذیری به صورت ویژه ای مهم است زیرا کسب و کار شما در طول زمان تکامل می یابد. کارآمدترین گردش کار و KPI نیز ممکن است در طول زمان تغییر کند و این انعطاف پذیری به این معنی است که سیستم همچنان می تواند برای کسب و کار شما کار کند و نیازی به جایگزینی آن نیست.

15- پیش بینی دقیق

پیش بینی دقیق یکی از مهم ترین مزایای نرم افزار ERP است. کسب و کار شما تنها زمانی می تواند برای آنچه در راه است آماده شود که بداند چه انتظارات و چشم اندازی دارد. اینجاست که یکی دیگر از مزایای نرم افزار ای آر پی یعنی پیش بینی مطرح می شود. یک شرکت از طیف وسیعی از داده های تاریخی و گاهی اوقات ورودی های دیگر برای پیش بینی تقاضا، درآمد، هزینه ها و سایر اعداد آتی استفاده می کند. پیش بینی ها زمانی که یک نرم افزار ERP را اجرا می کنید بسیار دقیق تر هستند، زیرا بر اساس اطلاعات دقیق تر و جامع تر هستند.

پیش بینی های دقیق تر به این معنی است که می توانید آمادگی های مناسب را برای آنچه که احتمال وقوع دارد ترتیب دهید. اگر انتظار می رود فروش 30 درصد افزایش یابد، می توانید به صورت استراتژیک موجودی خود را افزایش دهید یا اگر یک کسب و کار خدماتی هستید، کارکنان بیشتری را با مهارت هایی که انتظار افزایش تقاضا را دارید استخدام کنید.

اگر انتظار می رود هزینه ها با نرخی بالاتر از فروش افزایش یابد، می توانید به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها باشید. در نهایت، پیش بینی های بهتر می تواند به سازمان ها کمک کند که هم پول بیشتری (با در اختیار داشتن تمام منابع لازم در دسترس) و هم هزینه های کمتری (با خرج نکردن در مکان های نامناسب) به دست آورند.

کدام کسب و کارها از نرم افزار ERP بیشترین بهره را می برند؟

ماهیت تطبیق پذیر نرم افزار ERP به شرکت ها در صنایع مختلف اجازه می دهد راهکارهای ERP را بر اساس نیازهای تجاری خود پیاده سازی کنند. صنایع عمده ای که از ERP استفاده می کنند عبارتند از:

– تولید

– توزیع

– خدمات حرفه ای

– ساخت و ساز

– خدمات صنعتی

– کسب و کارهای خدمات محور

– مراقبت های بهداشتی

– و …

خدمات حرفه ای صنعت دیگری است که در آن اغلب از ERP استفاده می شود و مزایای نرم افزار ERP در آن صنعت بسیار است. نیازهای این نوع سازمان ها با تولید و توزیع متفاوت است. کسب و کارهای این صنعت اغلب مبتنی بر پروژه هستند و به ابزارهایی برای برنامه ریزی و اجرای پروژه، مدیریت هزینه های پروژه، مدیریت قوی ارتباط با مشتری و موارد دیگر نیاز دارند.

انتخاب یک نرم افزار ERP

سیستم ERP مناسب برای کسب و کار شما حداقل باید پتانسیل تحقق تمام مزایای نرم افزار ERP را که در اینجا فهرست کرده ایم داشته باشد. همان طور که راهکارهای ارائه دهندگان مختلف نرم افزار ای آر پی را ارزیابی می کنید، تحقیق کنید و سوالاتی بپرسید تا متوجه شوید که چه نوع مزایای نرم افزار ERP به طور خاص شامل شرکت شما می شود.

انتخاب ERP

بهترین نرم افزار ERP برای کسب و کار شما بسته به ویژگی های شرکت شما، از جمله اندازه، صنعت، مدل کسب و کار و اهداف آینده آن، متفاوت خواهد بود.

بهترین نرم افزار ERP برای کسب و کار شما بسته به ویژگی های شرکت شما، از جمله اندازه، صنعت، مدل کسب و کار و اهداف آینده آن، متفاوت خواهد بود. کدام ماژول های ERP می توانند بزرگ ترین تفاوت را در حال حاضر ایجاد کنند؟ و … . اطمینان حاصل کنید که سیستم نه تنها می تواند نیازهای امروز شما را برطرف کند، بلکه از مقیاس پذیری و انعطاف پذیری برای حمایت از رشد و تغییر اولویت های سازمان شما نیز برخوردار است.

نتیجه

نرم افزار کاواک یکی از نرم افزارهای پیشرو در زمینه ERP است. با Kavak ERP، شرکت ها می توانند کل کسب و کار خود را بر روی یک پلت فرم واحد مدیریت کنند. کاواک راهکارهایی برای حسابداری، مدیریت موجودی، مدیریت سفارش، بازرگانی و منابع انسانی دارد تا به کل سازمان شما کمک کند تا از بهترین شیوه ها استفاده کند.

سیستم ای آرپی کاواک، داده ها و فرآیندها را از تمام عملکردهای اصلی کسب و کار یکپارچه می کند تا تمام مزایای ذکر شده در اینجا را ارائه دهد، از جمله مشاهده پذیری در سطح شرکت، مقیاس پذیری، تحرک، امنیت داده ها و انطباق. علاوه بر این، کاواک به گونه ای طراحی شده است که با کسب و کار شما رشد کند و به شما امکان می دهد در صورت نیاز قابلیت های جدیدی به آن اضافه کنید.

انتقال به یک سیستم ERP برای اولین بار یا ارتقاء سیستم موجود پروژه بزرگی است، اما مزایایی که این سیستم ارائه می دهد ارزش تلاش در این مورد را دارد. این فناوری می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا با نگه داشتن همه کارکنان در یک نرم افزار و ارائه بینش قدرتمند و در عین حال کاهش هزینه ها و موانع، گام بعدی را بردارد.

درخواست دمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب کاواک

کاواک در شبکه‌های اجتماعی

شاید دوست داشته باشید

درخواست پروپوزال