شماره تماس: 984191011210+

نرم افزار ERP در صنعت گردشگری

نرم افزار ERP در صنعت گردشگری تمام خواسته های شرکت های مسافرتی و گردشگری را برآورده می کند. ERP به کسب و کارهای گردشگری اجازه می دهد خدمات استثنایی به مشتریان ارائه دهند، همکاری بین بخش ها را حفظ کنند، انجام کارهای روزانه را تضمین و اطلاعات ساختاریافته را در زمان واقعی ارائه دهند.

ERP برای صنعت گردشگری

گردشگری یکی از مهم ترین و پویاترین بخش هایی است که اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار می دهد و سطح رقابت بالایی در صنعت گردشگری وجود دارد. بنابراین، برای ماندن در رقابت، مهم است که خدمات مشتری در حد عالی باشد. برای بسیاری از کشورها و مناطق، گردشگری بزرگترین بخش اشتغال محسوب می شود. از این رو، استفاده از نرم افزار ERP در صنعت گردشگری برای اداره یک سازمان موفق، جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد مشتریان و بهبود خدمات ارائه شده به آنها بسیار ضروری است.

تعریف نرم افزار ERP

نرم افزار ERP چیست؟ ERP نرم افزاری است که با به هم پیوستن تعداد زیادی از فرآیندهای تجاری و ایجاد جریان اطلاعات بین آنها به مدیریت عملیات روزانه تجاری کمک می‌کند. در واقع، با جمع‌آوری داده‌های تراکنشی مشترک سازمان شما از منابع متعدد، سیستم‌های ERP تکثیر داده‌ها را حذف می‌کنند و در نتیجه یکپارچگی داده‌ها را فراهم می‌کنند.

برخی از فرآیندهای اصلی کسب و کار که می توانند با ERP یکپارچه و مدیریت شوند عبارتند از: مدیریت پروژه، حسابداری، عملیات زنجیره تامین، تدارکات، مدیریت ریسک، مدیریت عملکرد سازمانی و … که برای برجسته کردن فرآیندهای کلیدی می توانند از طریق ERP خودکار شوند.

نرم افزار ERP گردشگری چیست؟

ERP در صنعت گردشگری

ERP در گردشگری یک نرم‌افزار ERP صنعت گردشگری است که برای شرکت‌های مسافرتی و بر اساس نیازهایشان طراحی شده است تا بهترین خدمات را به مشتریان ارائه دهند. هم چنین فرآیندهای روزانه را به صورت ایمن و همزمان با هماهنگی بخش‌های مختلف هماهنگ می کند و تمام اطلاعات را در زمان واقعی ارائه می دهد. نرم افزار ERP در صنعت گردشگری نیاز به استفاده از چندین سیستم نرم افزاری را برطرف می کند.

این قابلیت به نوبه خود بخش های مختلف کسب و کار را قادر می سازد تا وظایف مختلف را به طور همزمان به شیوه ای کارآمد انجام دهند. این سیستم ERP به کسب و کارهای صنعت گردشگری و آژانس های مسافرتی کمک می کند تا فرآیندهای دستی را خودکار کنند، هزینه عملیات را کاهش، روند سفر را سریع و دقیق انجام داده و کارایی را در این کسب و کارها افزایش دهند.

راهکاری قدرتمند برای اتوماسیون آژانس های گردشگری

نرم افزار ERP در صنعت گردشگری یک نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی است که تمام عملیات‌های مرتبط با صنعت گردشگری و آژانس های مسافرتی از جمله تولید برنامه سفر، مدیریت موجودی، تولید سرنخ، مدیریت ارتباط با مشتری را برای مدیریت کارآمد آژانس های گردشگری با آخرین فناوری‌های درخواستی، خودکار می‌کند.

ERP برای صنعت گردشگری یک نرم‌افزار تحت وب جهت برنامه‌ریزی منابع سازمانی است که تمام عملیات‌های کسب‌وکارهای گردشگری را بررسی و ساده‌سازی می‌کند و هدف آن به حداکثر رساندن مدیریت و سیستم‌های تجاری برای افزایش کارایی و بهره‌وری است.

چرا صنعت گردشگری به ERP نیاز دارد؟

صنعت گردشگری امروزه بیش از هر زمان دیگری به هم پیوسته است، آژانس های مسافرتی با وظایف بی شماری روبرو هستند و اغلب برای مدیریت زمان در تلاش هستند. نیاز به یک اکوسیستم واحد که بتواند تمام عملیات های پشتیبان را مدیریت کند و کارکنان حوزه گردشگری را از برنامه های پیچیده رهایی بخشد، یک ضرورت در این دنیای پرشتاب است.

ERP اغلب یک نرم افزار همه جانبه نامیده می شود زیرا توانایی آن در یکپارچه سازی عملکردهای مختلف و عمل به عنوان یک منبع حقیقت واحد است. این نرم افزار می تواند یک تصویر فوری سریع از تراکنش ها، بودجه بندی، ارتباط با مشتری و تسهیل ارتباط با تامین کنندگان، فروشندگان و سایر عوامل را به کاربر ارائه دهد. در زیر به برخی از دلیل مهمی که صنعت گردشگری به ERP احتیاج دارد اشاره می کنیم:

 • مدیریت سرنخ ها
 • مدیریت امور مالی
 • گزارش نویسی
 • برنامه سفر
 • مدیریت منابع انسانی
 • تبلیغات و بازاریابی

9 ویژگی مهم ERP در صنعت گردشگری

ERP صنعت گردشگری

1. مدیریت رزرو

یک نرم‌افزار ERP در صنعت گردشگری باید قابلیت‌های مدیریت رزرو قوی، از جمله کنترل در دسترس بودن، مدیریت رزرو، و مدیریت لیست انتظار را ارائه دهد.

2. مدیریت موجودی پیشرفته

نرم‌افزار ERP صنعت گردشگری باید قابلیت‌های مدیریت موجودی را فراهم کند که به فرآیندهای تجاری اجازه می‌دهد سطوح موجودی را کنترل و رزروها را مدیریت کنند.

3. مدیریت مالی

نرم افزار ای آر پی در صنعت گردشگری باید شامل قابلیت‌های مدیریت مالی باشد که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا چندین ارز را در همه تراکنش‌ها، مقررات مالیاتی، صورتحساب خودکار، صورت‌حساب‌ها و پردازش پرداخت‌ها را به صورت ایمن مدیریت کنند.

4. مدیریت ارتباط با مشتری

یک ERP گردشگری و آژانس های مسافرتی باید شامل قابلیت‌های مدیریت ارتباط با مشتری باشد که کسب‌وکارها را قادر می‌سازد داده‌های مشتری را مدیریت کنند، رفتار مشتری را ردیابی و اطلاعات به موقع و دقیق را به مشتریان ارائه دهند. باید دسترسی آسان‌تری به تیم فروش برای ایجاد بهترین روابط با مصرف‌کنندگان فراهم کند.

5. گزارش و تجزیه و تحلیل

سیستم یکپارچه ERP در صنعت گردشگری باید ابزارهای تحلیلی را برای گزارش و دقت داده ها فراهم کند. باید بتواند به کسب و کارها اجازه دهد تا بر عملکرد کارکنان نظارت کنند، روندها را شناسایی و تصمیمات مبتنی بر داده را بگیرند.

6. قابلیت های موبایل

سیستم ERP برای صنعت گردشگری باید با موبایل سازگار باشد که شرکت‌های مسافرتی را قادر می‌سازد از هر مکان، هر زمان و با استفاده از هر دستگاهی به داده‌ها دسترسی داشته باشند.

7. یکپارچه سازی

سیستم‌های ERP باید بتوانند با چندین کانال و نرم‌افزار مانند نرم افزار CRM و حقوق و دستمزد یکپارچه شوند که به یکپارچه‌سازی تمام اطلاعات کارمندان مانند حضور و غیاب، شیفت‌ها، دستمزد، حقوق و غیره کمک می‌کند.

8. امنیت

نرم افزار ERP باید امنیت داده ها را برای حفظ محرمانه بودن شرکت فراهم کند. از طریق نرم افزار ERP می توان دسترسی خصوصی به داده ها را برای برخی از فعالیت ها ایجاد کرد که فقط برخی از مدیران ارشد می توانند به آنها دسترسی داشته باشند.

9. اتوماسیون

سیستم ERP برای آژانس های مسافرتی باید به اندازه کافی خودکار باشد تا بتوان کارهای پیچیده تکراری را ساده، خطاها را کاهش و بهره وری را بهبود بخشید.

نکات مهم خرید نرم افزار ERP برای صنعت گردشگری

خرید نرم افزار ERP

در اینجا چند نکته وجود دارد که شرکت های گردشگری باید قبل از خرید هر نرم افزار ERP گردشگری باید به دنبال آن باشند.

1. اتوماسیون

هیچ جایی برای خطا در دنیای تجارت وجود ندارد، و مهم است که به دنبال سیستم های ERP باشید که بتوانید از آن اطمینان حاصل کنید. کارهای پیچیده تکراری را با ERP می توان به راحتی خودکار کرد تا خطاها را کاهش داده و بهره وری را بهبود بخشد.

2. قابلیت دسترسی

رابط های کاربر پسند در ردیف بعدی اولویت قرار دارند. این به این دلیل است که نرم افزارهای مختلف ERP پیچیده هستند و ماه ها و سال ها طول می کشد تا توانایی های نرم افزار را به طور کامل درک کنید. از این رو به دنبال یک نرم افزار ERP در صنعت گردشگری باشید که هر کارمند معمولی بتواند از آن استفاده کند.

3. امنیت داده ها

به احتمال زیاد در کسب و کار شما داده های زیادی وجود دارد، در نتیجه به یک سیستم امنیتی نیاز دارید که امنیت تمام داده های شما را حفظ کند. هنگام خرید یک سیستم ERP، امنیت داده ها را در نظر بگیرید.

4. مدیریت مالی متمرکز

از آنجایی که مدیریت مالی برای موفقیت هر کسب و کاری بسیار مهم است، یک سیستم ERP در صنعت گردشگری و آژانس های مسافرتی باید یک فرآیند دقیق داشته باشد که حساب های پرداختنی، دریافتنی و سفارش های شما را به دفتر کل به صورت خودکار انجام دهد. علاوه بر این، با تمام داده های حسابداری خود در یک سیستم، می توانید به طور خودکار معیارهای سودآوری، درآمد و فروش خود را مشاهده کنید. با استفاده از داده‌های لحظه ای و دید کامل، این اختیار را خواهید داشت که تصمیم‌های دقیق‌تر و استراتژیک‌تری برای آژانس مسافرتی خود بگیرید.

5. خدمات مشتری

ساده سازی ارتباطات باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان و انرژی آژانس های مسافرتی می شود. یک سیستم ERP باید به شما این امکان را بدهد که به راحتی پیشنهادات و همچنین برنامه های سفر را برای مشتریان خود ارسال کنید که شامل گزینه های سفارشی سازی می شود. نرم افزار ERP گردشگری پیشرفته همچنین به طور خودکار ارتباطات بین شرکت شما و مشتری را ردیابی و ذخیره می کند.

پیدا کردن ERP مناسب برای کسب و کار گردشگری با ارزیابی کسب و کار فعلی شما آغاز می شود:

 • کارکنان شما از چه چیزی شکایت دارند؟
 • کدام وظایف اداری مقدار نامتناسبی از زمان کارکنان شما را درگیر می کند؟
 • آیا به مشتریان مناسب دسترسی پیدا می کنید؟
 • آیا به سودآوری که برای ادامه کار نیاز دارید دست پیدا می کنید؟
 • چگونه می توانید خود را از رقبا متمایز کنید و تجربه کاربری بهتری برای مشتریان خود فراهم کنید؟
 • آیا می توانید به مشتریان خود محصولات متنوعی را ارائه دهید که نیازها و انتخاب های مختلف آنها را برطرف می کند؟

پاسخ به سوالات بالا به روشن شدن نیازهای شما در هنگام تحقیق در مورد سیستم ERP برای صنعت گردشگری کمک می کند. حتی بیشتر، شما احساس قدرت می کنید تا کسب و کار خود را به سطح بالاتری ارتقا دهید.

معرفی ERP کاواک

کاواک یکی از بهترین سیستم‌های ERP برای صنعت گردشگری و آژانس های مسافرتی است. زیرا یک راهکار نرم افزاری کاملا سازگار، یکپارچه و سریع برای استقرار ارائه می‌دهد. ERP کاواک یک نرم افزار مدیریت کسب و کار تحت وب است که دیدی هم‌زمان و کل‌نگر از کسب‌وکار شما در صنایع غذایی ارائه می‌کند.

چرا کاواک ERP ؟

کاواک یک راهکار مدیریت کسب و کار تحت وب است و دارای تمام ویژگی های یک نرم افزار حرفه ای بوده و به تمام ماژول های مورد نیاز مجهز می باشد تا دیدی واقعی و کل نگر از کسب و کار را به شما ارائه دهد.

1- با ERP برای گردشگری کاواک، در زمان خود صرفه جویی می کنید

2- کارایی خود را افزایش می دهید

3- دیگر نرم افزارهای کاربردی را با ERP یکپارچه می کنید

4- مدیریت مشتری بالقوه را بهبود می دهید

5- رضایت مشتریان را افزایش می دهید

6- هزینه های فرآیند در مدیریت روابط با مشتری را کاهش می دهید

7- به تمام داده های مشتریان دسترسی سریع تر و امن دارید

 تصمیمات بهتری بگیرید

به داده های مالی، عملیاتی و فروش از سراسر شرکت دسترسی داشته باشید. به راحتی داشبوردها، گزارش ها و تجزیه و تحلیل بصری را مشاهده کنید تا یک نمای کلی از وضعیت شرکت و فعالیت های انجام شده در دسترس داشته باشید.

بهتر مدیریت کنید

حسابداری، موجودی، عملیات، توزیع و دیگر موارد را از یک برنامه مدیریت کنید. فرآیندهای دستی را برای صرفه جویی در زمان و آزاد کردن منابع برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان، شناسایی فرصت های جدید و پیشی گرفتن از رقبا، خودکار کنید.

مدیریت پرداخت ها

با حذف کارهای دستی، جلوگیری از خطاها و ایجاد یک جریان روان از قیمت فروش تا انجام سفارش، پردازش سفارش ها را ساده کنید. نتیجه: ارسال فاکتور و پرداخت به موقع. پرداخت ها می تواند به صورت آنلاین انجام شود. هم چنین پرداخت می تواند به صورت کل یا بخشی از فاکتور باشد.

مزایای استفاده از ERP در صنعت گردشگری

یک سیستم ERP در صنعت گردشگری که مطابق با نیازهای بخش گردشگری توسعه یافته است، امکان صرفه جویی در ساعات کاری و هزینه های شرکت را فراهم می کند. برخی مزایای نرم افزار ای آر پی برای صنعت گردشگری و آژانس های مسافرتی عبارتند از:

 • عملیات ساده
 • یکپارچه سازی اطلاعات کارکنان
 • افزایش راندمان کاری
 • مدیریت موجودی بهتر
 • دسترسی آسان به داده ها
 • امنیت داده بهتر
 • بهبود کارایی
 • ادغام اطلاعات
 • رابط کاربر پسند
 • بهبود تجربه مشتری
 • بهبود خدمات مشتری
 • مدیریت مالی بهتر
 • بهبود بازاریابی و فروش
 • افزایش بهره وری
 • گزارش و تجزیه و تحلیل

ماژول های کاواک

 • پیشخوان
 • تقویم شمسی
 • پایگاه دانش
 • گزارش فعالیت ها
 • اطلاعیه ها
 • رسانه
 • پشتیبان گیری از پایگاه داده
 • مدیریت فیلدهای سفارشی
 • تنظیمات و پیکربندی
 • برون بری انبوه PDF
 • اعلانات سیستم و نوتیفیکیشن
 • درخواست رایگان دمو
به دنبال بهترین ERP برای خود هستید؟

به مشاوران ما اجازه دهید کسب و کار شما را بررسی کنند تا نیازهای خاص صنعت شما را برآورده کرده و بهترین راهکار ممکن را به شما ارائه دهند. همین امروز فرم روبرو را تکمیل کنید و منتظر تماس ما باشید.