شماره تماس: 984191011210+

نرم افزار ERP تحت وب چیست؟ – مزایا و ویژگی های آن برای صنایع

نرم افزار ERP تحت وب

نرم افزار ERP تحت وب، سیستم های برنامه ریزی کسب و کار هستند که به جای یک سرور در محل کسب و کار، به صورت آنلاین ذخیره و استفاده می شوند. وظایفی که توسط یک نرم افزار ERP انجام می شود بسیار زیاد است، که بخشی از آن شامل وظایفی است که به مدیریت موجودی، امکانات و پرسنل کمک می کند. سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) یک سیستم نرم افزاری است که برای بهبود عملکرد شرکت ها با استفاده حداکثری از منابع شرکت مورد استفاده قرار می گیرد. منابع شرکت می تواند شامل نیروی انسانی، ساختمان اداری، تجهیزات و ماشین آلات شرکت باشد.

یک نرم افزار ای آر پی تحت وب ابزاری برای پیاده سازی یک ERP بدون هزینه راه اندازی که معمولا با راه اندازی سرور ERP در محل کسب و کار مرتبط است، ارائه می دهد. این ویژگی می تواند گزینه جذابی برای کسب و کارهای کوچکی باشد که در تلاش برای پایین نگه داشتن هزینه ها در حین توسعه و رشد خود هستند.

نرم افزارهای ERP مبتنی بر وب اغلب با دستگاه های تلفن همراه سازگارتر از ERPهای مبتنی بر سرور هستند و دسترسی آسان تر به ERP را در حین دورکاری و زمانی که خارج از شرکت هستید ارائه می دهند. با توجه به این که ERP تحت وب، مانند وب سایت برروی یک دامنه اینترنتی و بر بستر اینترنت به صورت آنلاین در دسترس است، اگر سیستم از کار بیفتد، کارکنان داخلی و آنهایی که از راه دور به سیستم متصل هستند دیگر به سیستم ERP دسترسی نخواهند داشت.

از آنجایی که بسته به نیازهای در حال تغییر یک شرکت می توان ERP را توسعه داد، برنامه ERP تحت وب نسبت به سیستم های ERP داخلی و مبتنی بر سرور انعطاف پذیرتر هستند. شرکت هایی که نرم افزار ERP تحت وب یا آنلاین ارائه می دهند معمولا بسته های خدمات ERP متفاوتی برای شرکت هایی با اندازه های مختلف ارائه می کنند.

به عنوان مثال، هنگامی که یک شرکت کوچک رشد می کند و به یک پایگاه داده ERP بزرگ تر نیاز دارد، یک کاربر ERP مبتنی بر سرور ممکن است به یک سرور جدید نیاز داشته باشد، در حالی که یک کاربر ERP مبتنی بر وب فقط باید بسته خدمات ERP را ارتقاء دهد. اکثر ارائه دهندگان نرم افزار ERP تحت وب در انواع خاصی از کسب و کارها تخصص دارند.

نکته مهم

از آنجایی که بسته به نیازهای در حال تغییر یک شرکت می توان ERP را توسعه داد، برنامه ERP تحت وب نسبت به سیستم های ERP داخلی و مبتنی بر سرور انعطاف پذیرتر هستند.

هنگامی که یک سرور ERP در محل کسب و کار نگهداری می شود، مشکلات عمده ای مانند آتش سوزی یا خرابی سرور می تواند باعث از بین رفتن کامل داده ها در ERP شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، کاربران ERP می توانند از داده ها در یک دستگاه ذخیره سازی جداگانه، از داده ها نسخه پشتیبان تهیه کنند. در صورتی که نرم افزار ERP مبتنی بر وب، داده های خارج از سایت را در محل سرور وب سایت ذخیره می کند، بنابراین حوادث غیرمترقبه در محل کسب و کار تأثیری بر داده های ذخیره شده نخواهد داشت.

از آنجایی که این نوع ERP داده های خارج از دفتر را هم ذخیره می کند، از دستکاری فیزیکی یا هک شدن توسط کاربران در سایت نیز ایمن خواهد بود. تا زمانی که یک کاربر ERP تحت وب ورود به وب سایت خود را امن نگه دارد، داده ها محافظت می شوند.

نرم افزار ERP تحت وب چه کاری انجام می دهد؟

راهکارهای نرم افزار ERP ابزارهای مدرنی هستند که می توانند با ماژول های تجاری خوب طراحی شده خود، تمام فرآیندها و گزارش های کسب و کار شما را به طور کارآمد مدیریت کنند، در نتیجه نرخ تولید بهتری را به ارمغان می آورند و کسب و کار شما را به خوبی سازماندهی می کنند. علاوه بر این، از طریق اطلاعات آنی درباره امور مالی، مدیریت سفارش ها، خرید، موجودی، مدیریت کارمندان و غیره دقیقا به شما کمک می کند تا هر مرحله را با احتیاط برنامه ریزی کنید.

با چنین ویژگی هایی، راهکارهای نرم افزار ERP تحت وب می توانند چرخه فرآیندهای کسب و کار شما را تسریع بخشند، خروجی و قابلیت اطمینان را بهبود بخشیده و سطوح بالاتری از خدمات را به مشتریان، تامین کنندگان و شرکا ارائه دهند. به این ترتیب کسب و کار شما را برای موفقیت سوق می دهند.

نرم افزار ERP مبتنی بر سرویس (SaaS ERP) که به عنوان سیستم ERP تحت وب شناخته می شود، روشی چابک و بدون دردسر برای مدیریت کسب و کار شماست که در حال رشد است. نرم افزار ERP تحت وب از مرورگر وب شما به عنوان یک رابط کاربری استفاده می کند در حالی که تمام داده های مهم شما با دقت ذخیره شده و از طریق سرورها در دسترس کابران قرار می گیرند.

بهترین نرم افزار ERP

برای افزودن داده های بیشتر به آن، نرم افزار ای آر پی تحت وب، ابزاری مفید برای کسب و کارهای کوچک و متوسط و حتی استارت آپ های آینده است، زیرا اتوماسیون فرآیندهای پشتیبانی را بدون نیاز به نصب سرورهای اضافی ساده و راحت می کند. امروزه به دلیل افزایش رقابت و فوریت جهت پاسخ گویی به درخواست های مشتری، تقاضای زیادی برای مدل های ERP مبتنی بر سروریس یا SaaS وجود دارد.

مزایای نرم افزار ERP تحت وب

saas erp system

نیاز به راه اندازی نرم افزاری تحت وب بی دلیل نیست. زیرا مزایای زیادی به کسب و کارها ارائه می کند. برخی از مزایای نرم افزار ERP تحت وب عبارتند از:

– نصب سریع، همان طور که می دانید، اینترنت، کل جهان را به هم متصل می کند و تنها چیزی که شما نیاز دارید یک مرورگر وب است تا وارد عمل شوید.

– صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه های کسب و کار

– یک پایگاه داده متمرکز و قابل اعتماد برای تمام داده های مهم

– دسترسی آسان و به روزرسانی داده ها

– سازگار با هر دستگاهی که به وب متصل است

– امکان آموزش آنلاین به کاربران

– دسترسی 24 ساعته در 7 روز هفته به داده ها از مکان های مختلف

– قابلیت ارتقاء به ماژول ها یا ویژگی های جدید

– کاهش احتمال شکست استراتژی پیاده سازی نرم افزار ERP

– امکان پشتیبانی

استارت آپ ها و شرکت های کوچک و متوسط بیشترین سود را از اجرای ERP می برند، زیرا جغرافیای فعالیت و محصولات آنها محدود است و می توانند با ساده سازی فرآیندهای خود قبل از توسعه شرکت سود ببرند.

نکته مهم

استارت آپ ها و شرکت های کوچک و متوسط بیشترین سود را از اجرای ERP می برند، زیرا جغرافیای فعالیت و محصولات آنها محدود است.

بنابراین یک نرم افزار ERP تحت وب می تواند از همان روز اول با تمام کارایی و قابلیت هایش شروع به کار کند، در حالی که تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که داده های مناسب برای سیستم را تأمین کنید. ERP تحت وب در واقع گامی مهم به سمت مدیریت هوشمندانه کسب و کار است که از شکست جلوگیری می کند و عملکرد کلی کسب و کار شما را به صورت یکپارچه افزایش می دهد.

نرم افزار ERP برای صنایع تولیدی فرآیند محور

در طول سال ها، راهکارهای نرم افزار ERP، خود را به عنوان ابزاری تثبیت کرده اند که می توانند به کسب و کارها کمک کنند تا با ادغام آنها در یک سیستم یکپارچه، تمام فرآیندها و عملکردهای حیاتی خود را به طور کارآمد مدیریت کنند. این سیستم ها نه تنها ارزش استراتژیک و عملیاتی عظیمی را به کسب و کارها ارائه می دهند، بلکه کنترل کاملی بر عملیات آنها نیز دارند.

راهکارهای نرم افزار ERP با ماژول ها، ویژگی ها و عملکردهای اختصاصی خود، می توانند کارهای زیادی را برای کسب و کار شما انجام دهند. آنها می توانند به تسریع فرآیندهای کسب و کار شما، بهبود خروجی و ارائه سطوح بالاتر خدمات به مشتریان، تامین کنندگان و شرکا کمک کنند. به این ترتیب نرم افزار ERP می تواند کسب و کار شما را به سمت موفقیت سوق دهد. نرم افزار ERP تحت وب راهی چابک و بدون دردسر برای مدیریت کسب و کار در حال رشد شما به عنوان نرم افزار مورد علاقه جدیدتان خواهد بود.

ویژگی های نرم افزار ERP تحت وب

ویژگی های نرم افزار erp تحت وب

از آنجا که نرم افزار ERP تحت وب، راحتی و انعطاف پذیری زیادی را برای کاربران به ارمغان می آورد جای تعجب نیست که علاقه مندان زیادی پیدا می کند. دلیل آن امکان دسترسی به سیستم، خارج از شرکت از طریق اینترنت و یک مرورگر وب است که به کاربرانش امکان می دهد تقریبا هر فعالیتی را دور از دفتر شرکت و فقط با استفاده از یک دستگاه متصل به اینترنت، آدرس اینترنتی (URL) ERP و یک مرورگر وب انجام دهند.

نرم افزارهای ERP تحت وب چندین عملکرد و مزیت را نسبت به راهکارهای قدیمی ارائه می دهند مانند سادگی استفاده، پیاده سازی سریع و راحت. به همین دلیل است که امروزه تقاضای زیادی برای پذیرش مدل های ERP وب وجود دارد. در زیر به برخی از ویژگی های نرم افزار ERP تحت وب اشاره شده است:

1- بدون نیاز به نصب

احتمالا بهترین مزیتی که یک نرم افزار ای آر پی تحت وب ارائه می دهد این است که نیازی به نصب ندارد و می تواند توسط هرکسی با کمک لینک، مرورگر وب، دستگاه متصل به اینترنت استفاده شود. این قابلیت برخلاف سیستم های سنتی است که در آن نرم افزار باید روی دستگاه هر کاربر نصب شود.

2- صرفه جویی در هزینه

بدون نیاز به پیاده سازی، نرم افزار ERP وب پایه می تواند صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و همچنین سایر منابع ارزشمند داشته باشد، زیرا شرکت مجبور نیست روی سرورهای قدرتمند و سایر تجهیزات سخت افزاری در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه گذاری کند. همچنین در مورد هزینه های تعمیر و نگهداری سرور، پشتیبانی، نصب و ارتقاء، بسته های خدمات و رفع مشکلات امنیتی نیز صرفه جویی می شود.

3- دسترسی نامحدود و بدون وقفه

بزرگ ترین مزیت استفاده از نرم افزار ERP تحت وب این است که شما محدود به موقعیت مکانی نیستید، به این معنی که می توانید از هر مکان و هر زمان و بدون وقفه به سیستم دسترسی داشته باشید. تنها چیزی که مورد نیاز است یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد و یک دستگاه متصل به اینترنت مانند تبلت، تلفن همراه، لپ تاپ یا رایانه رومیزی است. صرف نظر از سیستم عالم؛ ویندوز، اندروید، iOS یا هر سیستم عامل دیگری.

دسترسی نامحدود

بزرگ ترین مزیت استفاده از نرم افزار ERP تحت وب این است که شما محدود به موقعیت مکانی نیستید، به این معنی که می توانید از هر مکان و هر زمان و بدون وقفه به سیستم دسترسی داشته باشید.

با ذخیره شدن تمام داده های حیاتی کسب و کار شما در فضای ابری، همه ذینفعان می توانند بدون توجه به مکانی که در آن قرار دارند، با یکدیگر در ارتباط باقی بمانند، از راه دور به داده ها دسترسی داشته باشند، آنها را با دیگر کاربران راه دور به اشتراک بگذارند و مبادله کنند.

4- مقیاس پذیری

رشد کسب و کار با تعدادی چالش از جمله مشتریان بیشتر و نیازهای بیشتر از نظر پردازش داده ها و مدیریت منابع همراه است. یک سیستم ERP تحت وب بسیار مقیاس پذیر است و پیچیدگی مرتبط با رشد را کاهش داده و به شما امکان می دهد تا زمانی که تقاضاها بیشتر است، عملیات خود را به طور کارآمدی افزایش دهید و زمانی که چنین نیست، آن را کاهش دهید.

5- سفارشی سازی سریع تر

با تقاضای مشتریان بیشتر از همیشه، کسب و کارها آرزو می کنند توانایی سفارشی سازی با سرعت بیشتری را داشته باشند. یک نرم افزار ERP وب بیس در مقایسه با سایر سیستم های ERP سنتی بسیار سریع تر راه اندازی می شود و حتی امکان سفارشی سازی طراحی اولیه را با سرعت نسبتا سریعی فراهم می کند.

6- تجربه کاربری ثابت

با یک نرم افزار ERP تحت وب، هر کاربر بدون توجه به اینکه از چه دستگاهی به آن دسترسی دارد، رابط کاربری یکسانی را با یک ورود و گردش کار تجربه می کند. سازگاری در طیف وسیعی از دستگاه های سازگار نقش مهمی در آموزش و پذیرش کاربر نهایی در کل سازمان دارد.

نرم افزار erp در تبریز
پیشنهاد مقاله
نرم افزار ERP در تبریز

مزایا برای صنایع تولیدی فرآیند محور

درست مانند هر کسب و کار دیگری، کسب و کارهای تولیدی فرآیند محور که شامل واحدهای تولید مواد غذایی و آشامیدنی، تولید دارو، صنایع رنگ و پوشش، کسب و کارهای بهداشت و مراقبت شخصی و لوازم آرایشی و بهداشتی، و صنایع تخصصی تولید مواد شیمیایی، نیز با استفاده از نرم افزار ERP وب بیس سود می برند.

یک سیستم ERP تحت وب با ساده سازی تمام عملکردها و بخش های تجاری از طریق فرآیندهای استاندارد شده، به کسب و کارهای تولیدی فرآیند محور کمک می کند تا کیفیت را رعایت کنند، محصولات را سریع تر تولید نموده، ظرفیت سفارش خود را سریع تر تنظیم کنند، سفارش فروش جدید را مستقیما از محل مشتری و در زمان واقعی در سیستم ثبت کنند.

مهم تر از همه، با حداقل مداخله انسانی مورد نیاز برای فرآیندها، و با صرفه جویی قابل توجهی در منابع در همه زمینه ها، تولیدکنندگان فرآیند محور می توانند منابع خود را مانند انسان، ماشین و پول را برای کارهای مهمتر به کار گیرند. به طور کلی، نرم افزار  ERPتحت وب یک بسته عالی از راحتی، انعطاف پذیری، کارایی هزینه و سودمندی برای تولید کنندگان فرآیند است.

نتیجه

در مجموع، یک نرم افزار ERP تحت وب می تواند از همان روز اول شروع به کار کند و به سازمان تولید فرآیند محور شما در هر اندازه و نوع اجازه می دهد تا با حداکثر کارایی کار کند، فرآیندهای تجاری را تسریع بخشد، بهره وری و قابلیت اطمینان را بهبود بخشد و خدمات بی نظیری را به مشتریان ارائه دهد. این در واقع گام بعدی به سمت مدیریت هوشمندانه کسب و کار است.

درخواست دمو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب کاواک

کاواک در شبکه‌های اجتماعی

شاید دوست داشته باشید

درخواست پروپوزال