شماره تماس: 984191011210+

نرم افزار ERP برای تولید چیست، چه قابلیت ها و کاربردهایی دارد؟

نرم افزار ERP برای تولید

چرا نرم افزار ERP برای تولید در صدر فهرست کارهای بسیاری از شرکت ها قرار دارد؟ تغییر و تحول عظیمی که عملیات تولید و زنجیره تامین در چند سال گذشته متحمل شده است، حتی برخی از بهترین شرکت‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. همچنین، نیاز به تغییر شبکه‌های مشترک در حال گسترش برای تامین و مواد، کسب‌وکارها را در معرض دید قرار می‌دهد و تقاضای فزاینده مشتریان برای سرعت و سفارشی‌سازی، سیستم‌های قدیمی را تحت فشار قرار می‌دهند.

بسیاری از کسب‌وکارها با استفاده از سیستم‌های ERP خود تلاش می‌کنند تا عملیات روزمره خود از جمله زنجیره تامین، عملیات لجستیک و مالی را مدیریت کنند. تولیدکنندگان امروزی برای اینکه نه تنها با این شرایط سخت کنار بیایند، و بلکه رشد کنند، به دنبال راهکارهایی هستند که یکپارچه، متصل و هماهنگ شوند. نرم افزار ERP یا نرم افزار تولید و مدیریت کارخانه به آنها دید لازم را برای مدیریت عملیات خود و به اشتراک گذاری داده ها در سراسر سازمان بر روی یک پلت فرم مشترک و واحد می دهد.

ERP چیست؟

ERP مخفف عبارت Enterprise Resource Planning است. یک نرم افزار ERP تمام فرآیندهای اصلی کسب و کار را در یک پایگاه داده می آورد و این فرآیندها را در یک سیستم واحد برای ارائه یک کسب و کار یکپارچه، ادغام می کند. یک پلت فرم کسب و کار یکپارچه به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا فعالیت‌ها و فرآیندها را در سراسر کارکردهای تجاری از یک مکان مرکزی هماهنگ کنند. اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ERP هستید، نرم افزار ERP چیست؟ مقاله ایست که در این زمینه به شما کمک می کند.

نرم افزار ERP تولید چیست؟

نرم افزار ERP برای تولید چیست؟

نرم افزار ERP برای تولید، عملکردهای خاص تولید را ارائه می دهد که فرآیندهای اصلی کسب و کار و تولید را ساده و خودکار می کند. ERPهای تولیدی مدرن در همان پایگاه داده‌هایی ساخته می‌شوند که فرآیندها و برنامه‌های تجاری روزمره را اجرا می‌کنند و یک پلتفرم مدیریت کسب‌وکار کامل ایجاد می‌کنند.

نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی برای تولید به گونه ای طراحی شده است که یک پلت فرم واحد را ارائه دهد که تمامی عملکردهای کلیدی یک کسب و کار تولیدی را گرد هم می آورد. این نرم افزار تولید و مدیریت کارخانه، هوش تجاری و رابطی با فرآیندهای تجاری اصلی مانند مدیریت مالی، مدیریت موجودی، مدیریت انبار، برنامه‌ریزی تولید، کنترل فروشگاه و غیره را فراهم می‌کند. نرم افزار ERP برای تولید در بسیاری از حیاتی ترین فرآیندهای تولید را در یک بسته واحد ادغام می کند.

این نرم افزار به مدیریت و کارمندان اجازه می دهد تا داده های ضروری را مشاهده کنند و عملکردهای حیاتی را از طریق یک سیستم نرم افزاری واحد انجام دهند. نرم افزار ERP ساخت و تولید دارای ویژگی ها و عملکردهای مخصوص به نیازهای تولید است و نیازهای صنایع تولیدی را برآورده می کند. سیستم‌های نرم‌افزاری ERP تولید یک پلتفرم مدیریت کسب‌وکار کامل را ارائه می‌دهند که می‌تواند تأثیر مثبت گسترده‌ای بر کسب‌وکارهای کوچک و متوسط داشته باشد.

نکته مهم

نرم افزار ERP ساخت و تولید دارای ویژگی ها و عملکردهای مخصوص به نیازهای تولید است و نیازهای صنایع تولیدی را برآورده می کند.

ERP تولیدی چه قابلیت هایی دارد؟

در بخش تولید، مدیران کسب‌وکار با چالش‌های بی‌شماری روبه‌رو می‌شوند، اما زمانی که مشکلات خود را شناسایی کردند، چیزی که یک کسب‌وکار خوب را از یک کسب‌وکار عالی جدا می‌کند این است که با چه سرعتی راه‌حل‌های مناسب را پیدا می‌کنند و یا راه‌هایی برای خروج از آن پیدا می‌کنند.

برای غلبه بر چالش‌های فرهنگی و مبتنی بر فرآیند، بهترین شرکت‌ها بر روی چند اولویت اصلی تمرکز می‌کنند و نرم افزار ERP برای تولید مدرن با هوش مصنوعی می‌تواند به این ۴ روش کمک کند:

1. همکاری

همکاری در erp تولید

بر کسی پوشیده نیست که محدودیت و عدم شفافیت برای کسب و کارها مضر هستند. همه موافق این موضوع هستند، اما همچنان یک مشکل فراگیر باقی می ماند، به ویژه در عملیات توزیع مانند زنجیره های تامین و تولید. مشتریان شما با سرعتی سریعتر از همیشه پیش می روند، تقاضای بیشتری دارند و زمانی که نمی توانند آن را به دست آورند به سرعت به سمت رقبا تغییر می کنند.

برای دستیابی به چابکی و انعطاف‌پذیری واقعی، تولیدکنندگان باید با تامین‌کنندگان خارجی، شرکا و شبکه‌های تجاری و همچنین تیم‌های تخصصی و بخش‌های مربوطه در سازمان خود همکاری کنند. ERP برای تولید به تیم ها و شرکا دسترسی و دید یکپارچه ای را می دهد که برای به اشتراک گذاشتن برنامه های استراتژیک، ایده ها، داده ها و همکاری در زمان واقعی در هر جنبه ای از عملیات تولیدی نیاز دارند.

کاربرد نرم افزار ERP

2. هماهنگی

چرخه عمر محصول روز به روز کوتاهتر می شود. فشار فزاینده ای برای سفارشی کردن اقلام و خدمات و بهبود پایداری در سراسر زنجیره تامین وجود دارد. هر حلقه در زنجیره ارزش تولید شما از مواد خام گرفته تا بسته بندی نهایی، بر سایر حوزه های عملیاتی تأثیر دارد. یک نرم افزار ای آر پی برای تولید به شما امکان می دهد شرکا و بخش ها را با داده های متمرکز و هوشمندی که برای پاسخگویی به فشارها و تقاضاهای در حال تغییر نیاز دارند هماهنگ کنید.

3. مطابقت

طبق یک مطالعه، انطباق شرکت‌ها از سال 2019 تا 2020 تقریبا 20 درصد افزایش یافته است. از امنیت سایبری گرفته تا مقررات تجاری و منابع انسانی، کسب و کارهای مدرن با طیف رو به رشد و دلهره آور مقررات جهانی روبرو هستند. نرم افزار ERP برای تولید نه تنها مقررات انطباق جهانی را در زمان واقعی مدیریت و به‌روزرسانی می‌کند، بلکه می‌تواند به شما در پیکربندی فرآیندهای خودکار و به‌روزرسانی‌های رویه‌ای در پاسخ به مقررات در حال تغییر کمک کند.

4. ادغام مشتری

به‌طور سنتی، کسب‌وکارها بازخورد مشتریان را به شیوه‌ای گذشته‌نگر جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کنند. پس از چند ماه مشاهده روندها، تصمیمی برای به روزرسانی یک محصول یا خدمات یا بهبود تجربه مشتری به نحوی وجود دارد. اما امروزه وفاداری مشتری بیش از هر زمان دیگری بی ثبات است. تحقیقات نشان می دهد که یک تجربه بد تقریبا 80 درصد از مشتریان را به سمت برند دیگری سوق می دهد. برای رونق کسب و کارها، آنها باید تا حد امکان پاسخگوی نیازهای مشتریان باشند.

نکته مهم

برای رونق کسب و کارها، آنها باید تا حد امکان پاسخگوی نیازهای مشتریان باشند.

راهکارهای ERP برای صنایع و تولید با پشتیبانی از تجزیه و تحلیل داده‌های در لحظه سریع‌تر و فرآیندهای تولید چابک‌تر به این امر کمک می‌کنند. این امکان سفارشی‌سازی محصول بر اساس مشخصات مشتریان را فراهم می‌کند، مدل‌های کسب‌وکار جدید را هدایت می‌کند، و به پرورش روابط با مشتری فراتر از معامله اولیه کمک می‌کند.

برترین ویژگی های نرم افزار ERP برای تولیدی

ویژگی های ERP برای تولید

هر کسب‌وکاری بر اساس فرآیندهای تجاری، فرآیندهای تولید و عملکردهای اصلی کسب‌وکار، ویژگی‌های مختلفی را در ارزیابی پلتفرم ERP خود اولویت‌بندی می‌کند. با این حال، طیف وسیعی از ویژگی‌های استاندارد وجود دارد که اغلب در سیستم‌های نرم افزار ERP برای تولید گنجانده شده‌اند و برای تمام عملیات‌های تولیدی مفید هستند، مانند:

1- حسابداری و مدیریت مالی

یک سیستم ERP نگهداری سوابق حسابداری دقیق را برای کسب و کارها آسان تر می کند. حساب‌های پرداختنی و دریافتنی اغلب می‌توانند به‌طور خودکار ردیابی و همگام شوند، و حسابداری مالیاتی می‌تواند به صورت خودکار انجام شود و خطر خطای انسانی را کاهش دهد.

2- حقوق و دستمزد

شرکت ها باید بتوانند به طور مداوم به تعهدات حقوق و دستمزد خود عمل کنند و مطمئن شوند که حقوق و دستمزد همیشه به درستی و به موقع پرداخت می شود. نرم افزار ERP برای تولید معمولا عملکردهای خودکار حقوق و دستمزد را ارائه می دهد که اضافه کاری را ردیابی می کند و پرداخت به موقع را برای کارکنان تضمین می کند.

ERP چگونه کار می کند؟

3- مدیریت موجودی

مدیریت موجودی برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان بسیار مهم است و نرم افزار ERP برای تولید و ERP توزیع برای تسهیل مدیریت موجودی آسان طراحی شده است. یک سیستم ERP می‌تواند دید در زمان واقعی را در سطوح موجودی فراهم کند و به شرکت تولیدی اجازه می‌دهد تا جابجایی مواد خام، کار در حال انجام و کالاهای نهایی را ردیابی کند.

4- مدیریت پروژه

یک سیستم ERP می تواند ویژگی های مدیریت پروژه پیشرفته ای را ارائه دهد که کسب و کارها را قادر می سازد تولید، مواد، و هزینه ها را از ابتدا تا انتها برنامه ریزی و پیگیری کنند. همچنین می توانید موارد مربوط به عملکرد کارکنان را مشاهده کنید و به کاربران امکان می دهد مشکلات را به سرعت ارزیابی کرده و اقدامات اصلاحی را انجام دهند.

ماژول مدیریت پروژه
پیشنهاد ماژول
ماژول مدیریت پروژه

مجهز به ویژگی هایی مانند بودجه بندی، برنامه ریزی، ردیابی استفاده از منابع، مدیریت ریسک و برنامه ریزی بهبود است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا از پیشرفت پروژه های خود مطلع شوند. یک ماژول مدیریت پروژه قدرتمند می تواند به شرکت های تولیدی کمک کند تا منابع را به طور موثرتر هماهنگ کنند و بهره وری را افزایش دهند.

5- مدیریت دارایی

شرکت های تولیدی باید دارایی هایی مانند تجهیزات کارخانه و ناوگان خودرو را به دقت مدیریت کنند. سیستم های ERP برای تولید از مدیریت دارایی برای ردیابی وضعیت، مکان و تاریخچه مهم ترین دارایی های یک کسب و کار استفاده می کنند.

6- تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده

کسب و کارهای امروزی از الگوریتم های تحلیلی پیش بینی پیچیده برای پیش بینی نوسانات آینده در عرضه و تقاضا بر اساس داده های گذشته استفاده می کنند. نرم افزار ERP برای تولید می تواند داده های غنی و ابزارهای تجزیه و تحلیل انعطاف پذیر مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل سودمند پیش بینی و هوش تجاری را فراهم کند.

7- مجوزهای دسترسی

یک سیستم مجوزهای منعطف و پاسخگو، به مدیران سیستم اجازه می دهد تا به کارمندان در صورت نیاز به داده های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند و در عین حال امنیت را حفظ کرده و امتیازات دسترسی ویژه را برای کارمندان سطح بالاتر ایجاد کنند.

8- روابط با مشتری

ویژگی های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یکی دیگر از عناصر مشترک مجموعه های نرم افزار ERP برای تولید است. ابزارهای CRM به تولیدکنندگان و توزیع کنندگان این امکان را می دهد تا روابط مشتری را ردیابی کنند و انجام سفارش را بهینه کنند.

9- مدیریت زنجیره تامین

برنامه ریزی زنجیره تامین برای هر کسب و کاری حیاتی است. بنابراین بسیاری از مجموعه های ERP شامل ماژول های مدیریت زنجیره تامین هستند. این ابزارها به کارکردهای تدارکات، انبارداری، و لجستیک برای کارایی بیشتر زنجیره تامین، ساده می‌شوند.

10- معماری ماژولار

بسیاری از مجموعه‌های ERP این گزینه را برای اصلاح و گسترش سیستم‌های خود با افزودن ماژول‌های ERP ارائه می‌دهند. این ظرفیت به‌ویژه برای کسب‌وکارهایی که برنامه‌های توسعه دارند و استارت‌آپ‌هایی که ممکن است نیاز داشته باشند با رشد و تکامل فناوری‌ها، مانند روباتیک نقشی در آینده تولید داشته باشند، کلیدی است.

11- منابع انسانی

نرم افزار ERP برای تولید در حال حاضر اغلب شامل ماژول های منابع انسانی می باشد که به کسب و کارها اجازه می دهد تخصیص نیروی کار، مزایای کارکنان و آموزش کارکنان خود را پیگیری و مدیریت کنند.

12- یکپارچه سازی اینترنت اشیا

اینترنت اشیا (IoT) طیف گسترده ای از قابلیت های جدید را برای تضمین کیفیت، امنیت، تدارکات و موارد دیگر به کسب و کارها داده است. راه حل های ERP روشی قدرتمند و انعطاف پذیر برای ادغام طیف گسترده ای از دستگاه های اینترنت اشیا و داده های آنها در یک سیستم با استفاده از معماری فناوری اطلاعات یکپارچه و بصری ارائه می دهند.

13- یادگیری ماشینی

نرم افزار ERP برای تولید را می توان با قدرت یادگیری ماشین تقویت کرد. با پیش بینی تعمیرات ماشین آلات، مشکلات تجهیزات را می توان قبل از اینکه فاجعه بار شود، شناسایی و برطرف کرد. نه تنها این، بلکه یادگیری ماشینی می‌تواند زنجیره تامین را بهینه، تقاضا را پیش‌بینی ، کنترل کیفیت را بهبود بخشد، و احتمالات را برای بهینه‌سازی فرآیند شناسایی کند. همه اینها برای افزایش کارایی با هزینه کمتر انجام می شود. در مجموع، یادگیری ماشین یک قابلیت قدرتمند برای سیستم های ERP است و می تواند یک مزیت رقابتی در پیاده سازی نرم افزار ERP ایجاد کند.

14- مدیریت داده‌ها

بهترین نرم افزارهای ERP مجهز به ویژگی‌های مدیریت داده‌ها هستند که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را به طور موثرتری مدیریت، پردازش و تجزیه و تحلیل کنند. این شامل ویژگی هایی مانند گزارش، امنیت داده ها، تجسم داده ها و تجزیه و تحلیل است.

همچنین شامل فناوری‌های پیچیده‌ای مانند نرم‌افزار هوش تجاری (BI) و هوش مصنوعی (AI) است که حجم زیادی از داده‌ها را بررسی می‌کند و الگوها یا روندهایی را شناسایی می‌کند که قبلا قابل مشاهده نبودند. با کمک این فناوری های پیشرفته، نرم افزارهای ERP برای تولید می توانند با به حداقل رساندن پیشگیرانه خطرات و افزایش بهره وری، عملیات را بهبود بخشند.

سیستم های ERP تولیدی چه کاری انجام می دهند؟

هنگامی که مدیران کسب و کار چالش هایی را که با آن روبرو هستند و نتایجی که می خواهند به دست آورند را شناسایی کنند، باید به برخی از عملکردهای خاص نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان برای تولید نگاه کنند تا تعیین کنند چگونه این ویژگی ها می توانند به آنها در رسیدن به اهدافشان کمک کنند. برخی عملکردهای مهم نرم افزار ERP برای تولید به قرار زیر است:

هوش تجاری

یک پایگاه داده در حافظه با داشبورد سازگار با دستگاه به کاربران ERP اجازه می دهد تا به راحتی گزارش ها را سفارشی کنند و مجموعه داده های متفاوت را جمع آوری کنند تا اطلاعات سریع و دقیق ارائه کنند. این به ذینفعان اجازه می‌دهد تا تمام اطلاعات مورد نیاز خود را جمع‌آوری کنند و بدون نیاز به جستجوی داده‌های زیاد، پراکنده در بخش‌ها، یا منتظر ماندن برای گزارش‌ها، سریع و مطمئن تصمیم بگیرند.

مدیریت مالی

چه در اتاق هیئت مدیره و چه در خط تولید کارخانه، مدیران کسب و کار باید به نتیجه نهایی توجه داشته باشند. دسترسی به داده ها و گزارش های مالی دقیق و در زمان واقعی ضروری است. سازندگانی که از راهکار نرم افزار ERP برای تولید استفاده می کنند از بسته شدن مالی سریع تر، هزینه کاری دقیق تر، و توانایی ادغام امور مالی و هزینه ها همه در یک مکان، در قالب یکسان سود می برند.

برنامه ریزی و تولید نیازمندی های مواد (MRP)

با عملکرد ERP یا نرم افزار تولید و مدیریت کارخانه، مدیران می توانند عملیات خود را با داده های زنده از بخش های داخلی و همچنین داده های خارجی از شبکه های تامین کننده، مشتریان و حتی اخبار و گزارش های آب و هوا اطلاع دهند. ویژگی‌های زمان‌بندی برنامه ریزی و تولید نیازمندی های مواد به کسب‌وکارها کمک می‌کند در زمان‌های بی‌ثبات هم از عرضه و هم منبع‌یابی سریع اطمینان حاصل کنند که امکان واکنش سریع‌تر به تغییرات و روندها و امکان اتصال به شبکه‌های تجاری و تامین‌کننده را در زمان واقعی فراهم می‌کند.

تولید و مونتاژ ساده تر و کم تر

انگیزه تولید، شرکت‌ها را به سمت ساده‌سازی فرآیندهای تولید و مونتاژ سوق می‌دهد. سیستم‌های ERP برای تولید به یکپارچه‌سازی برنامه‌های مونتاژ کمک می‌کنند که شامل MRP، برنامه‌ریزی تولید و ظرفیت، صورت‌حساب مواد و مسیریابی است. تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده نیز با اطلاع‌رسانی به رباتیک و اتوماسیون فرآیند رباتیک، و نقشه‌برداری مدل‌های ماشین و چیدمان کارخانه به این فرآیند کمک می‌کند.

طراحی و مهندسی ساده

تولید از خط مونتاژ یا حتی با مواد اولیه  خام شروع نمی شود بلکه با ایده ها و الهام گرفتن شروع می شود. طراحان و مهندسان محصولات جدید را تولید می کنند، و محققان بازار و تحلیلگران داده کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که این محصولات تا حد ممکن با امیدها و خواسته های مشتریان خود هماهنگ هستند.

در گذشته، زمان زیادی طول می کشید تا این اطلاعات به اشتراک گذاشته شود و بر اساس آن عمل شود. اما امروزه، نرم افزار ای آر پی برای تولید به مشتریان، طراحان، تحقیق و توسعه و تیم‌های تولید امکان همکاری در زمان واقعی را می‌دهد. همچنین با کمک به متمرکز کردن و مدیریت انتقال روان اسناد مهندسی، صورتحساب‌های مواد، تغییرات طراحی و سایر اسناد و مشخصات مرتبط، روند را تسریع می‌کند.

مدیریت کیفیت فشرده

بهترین فرآیندهای مدیریت کیفیت (QM) مبتنی بر داده و عینی هستند. توانایی اجرای فرآیندهای QM – از برنامه ریزی تا عملیات – در یک نرم افزار ERP برای تولید به کسب و کار کمک می کند تا ریسک را به حداقل برساند و با اطمینان بیشتری محصولات و خدمات جدید را عرضه کند. علاوه بر این، فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند به مدیران کمک کنند تا شبیه‌سازی‌های سفارشی‌سازی شده را اجرا کنند یا دوقلوهای دیجیتالی بسازند تا هر موقعیتی را با آن آزمایش کنند.

این بدان معناست که ماشین‌ها و فرآیندهای مجازی را می‌توان به حد مطلق خود رساند، بدون هیچ هزینه یا خطری برای تجهیزات فیزیکی ارزشمند. این بازخورد QA و آزمایش می‌تواند بر اساس حوزه تخصصی تجزیه و تحلیل شود و با تیم‌های مربوطه در سراسر شرکت به اشتراک گذاشته شود تا از بهبود مستمر و کاهش ریسک پشتیبانی شود.

برنامه ریزی دقیق پروژه

کاوش در پروژه های جدید و فرصت های توسعه نباید بیش از حد ضروری مستلزم ریسک یا حدس و گمان باشد. ادغام مجموعه های مختلف داده از سراسر عملیات بر روی یک پلت فرم مشترک ERP به برنامه ریزان کمک می کند تا پروژه های تولید را بهینه و خودکار کنند. و هنگامی که قابلیت‌های یادگیری ماشین در ترکیب قرار می‌گیرند، به این معنی است که سیستم ERP در طول زمان از طرح‌های پروژه مشابه یاد می‌گیرد و هرچه پیش می‌رود هوشمندتر و دقیق‌تر می‌شود.

با این نوع افزایش دید مرکزی و جمع‌آوری داده‌های سرتاسر، برنامه‌ریزان می‌توانند هزینه‌های واقعی واقعی را برای محصولات و پروژه‌های بسیار مهندسی شده خودکار کنند. این نه تنها ارزش افزوده و هزینه را در نتیجه نهایی کاهش می دهد، بلکه به مذاکره کنندگان تجاری شما اطمینان بیشتری می دهد تا حاشیه ها را کاهش دهند و به صورت رقابتی تر و با ترس و ریسک کمتر، کار کنند.

پیکربندی محصول

پاسخگویی به بازخوردها و نظرات مشتریان یک چیز است، اما اگر بتوانید به مشتریان خود اجازه دهید محصولات را با یک کلیک شخصی سازی کنند، چه؟ امروزه، پیکربندی‌کننده‌های محصول مبتنی بر وب که توسط نرم افزار ERP برای تولید پشتیبانی می‌شوند، به مشتریان اجازه می‌دهند تا ایده‌های خود را زنده کنند. علاوه بر این، این ابزارها مبتنی بر قوانین و ساختار هستند.

این بدان معنی است که فقط سفارشی سازی های واقعی، امکان پذیر و مرتبط می توانند انجام شوند. همچنین به این معنی است که این سفارشی‌سازی‌ها به‌صورت دیجیتالی به طراحان و تولیدکنندگان به روش‌هایی که در سطح جهانی سازگار هستند و برای کار با فرآیندهای عملیاتی موجود ساخته شده‌اند، ارتباط برقرار می‌کنند.

چرا ERP تولید برای کسب و کارها مهم است؟

ERP ویژه تولید، ارزش واقعی و ماندگار را برای تولیدکنندگان کوچک و متوسط ارائه می دهد. از مدیریت فرآیند اصلی کسب و کار، فرآیندهای تولید، سطوح موجودی تا مدیریت امور مالی و حسابداری روزانه، نرم افزار ERP برای تولید مزایای بسیاری نسبت به ERP های عمومی دارد از جمله:

  • ردیابی مواد خام، تخصیص منابع و برنامه ریزی فرآیند تولید.
  • مدیریت کارآمدتر فرآیند تولید از ابتدا تا انتها، در حالی که فعالیت‌های فروشگاه را ردیابی می کنید.
  • برنامه ریزی کارها بر اساس مواد اولیه موجود در انبار، بر اساس زمان ماشین و ساعات کار
  • مدیریت امور مالی روزانه، ایجاد گزارش های سفارشی و پیگیری هزینه های شغلی
  • نظارت بر موجودی کالاهای نهایی که وارد و خارج می شوند
  • دریافت، اسکن و نگهداری محصولات با دانستن محل هر کالا در انبار

نتیجه

این روزها، مدیران با فشار زیادی برای ایجاد سریع ارزش و سود برای سرمایه گذاری های نرم افزاری سازمانی خود مواجه هستند. علاوه بر این، از آنها خواسته می‌شود که از کاهش بودجه‌های کاهش‌یافته، تصمیماتی برای خرید اتخاذ کنند که حداکثر بازگشت سرمایه را برای سازمان به ارمغان بیاورد.

ERP های سنتی برای مدیریت آن نوع تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی و هماهنگی زنجیره تامین شما که برای رقابت در دنیای امروز نیاز دارد ساخته نشده اند. هنگامی که کسب و کار و مشتریان شما از ظرفیت ERP قدیمی و فرآیندهای قدیمی شما بزرگتر شدند، فقط می توانید در آن نقطه به موفقیت برسید و بیشتر از آن امکان پذیر نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب کاواک

کاواک در شبکه‌های اجتماعی

شاید دوست داشته باشید

درخواست پروپوزال