شماره تماس: 984191011210+

نرم افزار ERP برای تولید چیست، چه قابلیت ها و کاربردهایی دارد؟

نرم افزار ERP برای تولید

چرا نرم افزار ERP برای تولید در صدر فهرست کارهای بسیاری از شرکت ها قرار دارد؟ تغییر و تحول عظیمی که عملیات تولید و زنجیره تامین در چند سال گذشته متحمل شده است، حتی برخی از بهترین شرکت‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. همچنین، نیاز به تغییر شبکه‌های مشترک در حال گسترش برای تامین و مواد، کسب‌وکارها را در معرض دید قرار می‌دهد و تقاضای فزاینده مشتریان برای سرعت و سفارشی‌سازی، سیستم‌های قدیمی را تحت فشار قرار می‌دهند.

بسیاری از کسب‌وکارها با استفاده از سیستم‌های ERP خود تلاش می‌کنند تا عملیات روزمره خود از جمله زنجیره تامین، عملیات لجستیک و مالی را مدیریت کنند. تولیدکنندگان امروزی برای اینکه نه تنها با این شرایط سخت کنار بیایند، و بلکه رشد کنند، به دنبال راهکارهایی هستند که یکپارچه، متصل و هماهنگ شوند. نرم افزار ERP یا نرم افزار تولید و مدیریت کارخانه به آنها دید لازم را برای مدیریت عملیات خود و به اشتراک گذاری داده ها در سراسر سازمان بر روی یک پلت فرم مشترک و واحد می دهد.

ERP چیست؟

ERP مخفف عبارت Enterprise Resource Planning است. یک نرم افزار ERP تمام فرآیندهای اصلی کسب و کار را در یک پایگاه داده می آورد و این فرآیندها را در یک سیستم واحد برای ارائه یک کسب و کار یکپارچه، ادغام می کند. یک پلت فرم کسب و کار یکپارچه به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا فعالیت‌ها و فرآیندها را در سراسر کارکردهای تجاری از یک مکان مرکزی هماهنگ کنند. اگر مایل به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ERP هستید، نرم افزار ERP چیست؟ مقاله ایست که در این زمینه به شما کمک می کند.

نرم افزار ERP تولید چیست؟

نرم افزار ERP برای تولید چیست؟

نرم افزار ERP برای تولید، عملکردهای خاص تولید را ارائه می دهد که فرآیندهای اصلی کسب و کار و تولید را ساده و خودکار می کند. ERPهای تولیدی مدرن در همان پایگاه داده‌هایی ساخته می‌شوند که فرآیندها و برنامه‌های تجاری روزمره را اجرا می‌کنند و یک پلتفرم مدیریت کسب‌وکار کامل ایجاد می‌کنند.

نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی برای تولید به گونه ای طراحی شده است که یک پلت فرم واحد را ارائه دهد که تمامی عملکردهای کلیدی یک کسب و کار تولیدی را گرد هم می آورد. این نرم افزار تولید و مدیریت کارخانه، هوش تجاری و رابطی با فرآیندهای تجاری اصلی مانند مدیریت مالی، مدیریت موجودی، مدیریت انبار، برنامه‌ریزی تولید، کنترل فروشگاه و غیره را فراهم می‌کند. ERP برای تولید بسیاری از حیاتی ترین فرآیندهای تولید را در یک بسته واحد ادغام می کند.

این نرم افزار به مدیریت و کارمندان اجازه می دهد تا داده های ضروری را مشاهده کنند و عملکردهای حیاتی را از طریق یک سیستم نرم افزاری واحد انجام دهند. نرم افزار ERP ساخت و تولید دارای ویژگی ها و عملکردهای مخصوص به نیازهای تولید است و نیازهای صنایع تولیدی را برآورده می کند. سیستم‌های نرم‌افزاری ERP تولید یک پلتفرم مدیریت کسب‌وکار کامل را ارائه می‌دهند که می‌تواند تأثیر مثبت گسترده‌ای بر کسب‌وکارهای کوچک و متوسط داشته باشد.

نکته مهم

نرم افزار ERP ساخت و تولید دارای ویژگی ها و عملکردهای مخصوص به نیازهای تولید است و نیازهای صنایع تولیدی را برآورده می کند.

ERP تولیدی چه قابلیت هایی دارد؟

در بخش تولید، مدیران کسب‌وکار با چالش‌های بی‌شماری روبه‌رو می‌شوند، اما زمانی که مشکلات خود را شناسایی کردند، چیزی که یک کسب‌وکار خوب را از یک کسب‌وکار عالی جدا می‌کند این است که با چه سرعتی راه‌حل‌های مناسب را پیدا می‌کنند و یا راه‌هایی برای خروج از آن پیدا می‌کنند.

برای غلبه بر چالش‌های فرهنگی و مبتنی بر فرآیند، بهترین شرکت‌ها بر روی چند اولویت اصلی تمرکز می‌کنند و نرم افزار ERP برای تولید مدرن با هوش مصنوعی می‌تواند به این ۴ روش کمک کند:

1. همکاری

همکاری در erp تولید

بر کسی پوشیده نیست که محدودیت و عدم شفافیت برای کسب و کارها مضر هستند. همه موافق این موضوع هستند، اما همچنان یک مشکل فراگیر باقی می ماند، به ویژه در عملیات توزیع مانند زنجیره های تامین و تولید. مشتریان شما با سرعتی سریعتر از همیشه پیش می روند، تقاضای بیشتری دارند و زمانی که نمی توانند آن را به دست آورند به سرعت به سمت رقبا تغییر می کنند.

برای دستیابی به چابکی و انعطاف‌پذیری واقعی، تولیدکنندگان باید با تامین‌کنندگان خارجی، شرکا و شبکه‌های تجاری و همچنین تیم‌های تخصصی و بخش‌های مربوطه در سازمان خود همکاری کنند. ERP برای تولید به تیم ها و شرکا دسترسی و دید یکپارچه ای را می دهد که برای به اشتراک گذاشتن برنامه های استراتژیک، ایده ها، داده ها و همکاری در زمان واقعی در هر جنبه ای از عملیات تولیدی نیاز دارند.

کاربرد نرم افزار ERP

2. هماهنگی

چرخه عمر محصول روز به روز کوتاهتر می شود. فشار فزاینده ای برای سفارشی کردن اقلام و خدمات و بهبود پایداری در سراسر زنجیره تامین وجود دارد. هر حلقه در زنجیره ارزش تولید شما از مواد خام گرفته تا بسته بندی نهایی، بر سایر حوزه های عملیاتی تأثیر دارد. یک نرم افزار ای آر پی برای تولید به شما امکان می دهد شرکا و بخش ها را با داده های متمرکز و هوشمندی که برای پاسخگویی به فشارها و تقاضاهای در حال تغییر نیاز دارند هماهنگ کنید.

3. مطابقت

طبق یک مطالعه، انطباق شرکت‌ها از سال 2019 تا 2020 تقریبا 20 درصد افزایش یافته است. از امنیت سایبری گرفته تا مقررات تجاری و منابع انسانی، کسب و کارهای مدرن با طیف رو به رشد و دلهره آور مقررات جهانی روبرو هستند. سیستم‌های ERP برای تولید نه تنها مقررات انطباق جهانی را در زمان واقعی مدیریت و به‌روزرسانی می‌کنند، بلکه می‌توانند به شما در پیکربندی فرآیندهای خودکار و به‌روزرسانی‌های رویه‌ای در پاسخ به مقررات در حال تغییر کمک کنند.

4. ادغام مشتری

به‌طور سنتی، کسب‌وکارها بازخورد مشتریان را به شیوه‌ای گذشته‌نگر جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کنند. پس از چند ماه مشاهده روندها، تصمیمی برای به روزرسانی یک محصول یا خدمات یا بهبود تجربه مشتری به نحوی وجود دارد. اما امروزه وفاداری مشتری بیش از هر زمان دیگری بی ثبات است. تحقیقات نشان می دهد که یک تجربه بد تقریبا 80 درصد از مشتریان را به سمت برند دیگری سوق می دهد. برای رونق کسب و کارها، آنها باید تا حد امکان پاسخگوی نیازهای مشتریان باشند.

نکته مهم

برای رونق کسب و کارها، آنها باید تا حد امکان پاسخگوی نیازهای مشتریان باشند.

راهکارهای ERP برای صنایع و تولید با پشتیبانی از تجزیه و تحلیل داده‌های در لحظه سریع‌تر و فرآیندهای تولید چابک‌تر به این امر کمک می‌کنند. این امکان سفارشی‌سازی محصول بر اساس مشخصات مشتریان را فراهم می‌کند، مدل‌های کسب‌وکار جدید را هدایت می‌کند، و به پرورش روابط با مشتری فراتر از معامله اولیه کمک می‌کند.

برترین ویژگی های نرم افزار ERP برای تولیدی

ویژگی های ERP برای تولید

هر کسب‌وکاری بر اساس فرآیندهای تجاری، فرآیندهای تولید و عملکردهای اصلی کسب‌وکار، ویژگی‌های مختلفی را در ارزیابی پلتفرم ERP خود اولویت‌بندی می‌کند. با این حال، طیف وسیعی از ویژگی‌های استاندارد وجود دارد که اغلب در سیستم‌های نرم‌افزار ERP گنجانده شده‌اند و برای تمام عملیات‌های تولیدی مفید هستند، مانند:

1- حسابداری و مدیریت مالی

یک سیستم ERP نگهداری سوابق حسابداری دقیق را برای کسب و کارها آسان تر می کند. حساب‌های پرداختنی و دریافتنی اغلب می‌توانند به‌طور خودکار ردیابی و همگام شوند، و حسابداری مالیاتی می‌تواند به صورت خودکار انجام شود و خطر خطای انسانی را کاهش دهد.

2- حقوق و دستمزد

شرکت ها باید بتوانند به طور مداوم به تعهدات حقوق و دستمزد خود عمل کنند و مطمئن شوند که حقوق و دستمزد همیشه به درستی و به موقع پرداخت می شود. نرم افزار ERP برای تولید معمولا عملکردهای خودکار حقوق و دستمزد را ارائه می دهد که اضافه کاری را ردیابی می کند و پرداخت به موقع را برای کارکنان تضمین می کند.

ERP چگونه کار می کند؟

3- مدیریت موجودی

مدیریت موجودی برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان بسیار مهم است و ERP برای تولید و نرم افزار ERP توزیع برای تسهیل مدیریت موجودی آسان طراحی شده است. یک سیستم ERP می‌تواند دید در زمان واقعی را در سطوح موجودی فراهم کند و به شرکت تولیدی اجازه می‌دهد تا جابجایی مواد خام، کار در حال انجام و کالاهای نهایی را ردیابی کند.

4- مدیریت پروژه

یک سیستم ERP می تواند ویژگی های مدیریت پروژه پیشرفته ای را ارائه دهد که کسب و کارها را قادر می سازد تولید، مواد، و هزینه ها را از ابتدا تا انتها برنامه ریزی و پیگیری کنند. همچنین می توانید موارد مربوط به عملکرد کارکنان را مشاهده کنید و به کاربران امکان می دهد مشکلات را به سرعت ارزیابی کرده و اقدامات اصلاحی را انجام دهند.

ماژول مدیریت پروژه
پیشنهاد ماژول
ماژول مدیریت پروژه

مجهز به ویژگی هایی مانند بودجه بندی، برنامه ریزی، ردیابی استفاده از منابع، مدیریت ریسک و برنامه ریزی بهبود است که به کسب و کارها اجازه می دهد تا از پیشرفت پروژه های خود مطلع شوند. یک ماژول مدیریت پروژه قدرتمند می تواند به شرکت های تولیدی کمک کند تا منابع را به طور موثرتر هماهنگ کنند و بهره وری را افزایش دهند.

نتیجه

این روزها، مدیران با فشار زیادی برای ایجاد سریع ارزش و سود برای سرمایه گذاری های نرم افزاری سازمانی خود مواجه هستند. علاوه بر این، از آنها خواسته می‌شود که از کاهش بودجه‌های کاهش‌یافته، تصمیماتی برای خرید اتخاذ کنند که حداکثر بازگشت سرمایه را برای سازمان به ارمغان بیاورد.

ERP های سنتی برای مدیریت آن نوع تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی و هماهنگی زنجیره تامین شما که برای رقابت در دنیای امروز نیاز دارد ساخته نشده اند. هنگامی که کسب و کار و مشتریان شما از ظرفیت ERP قدیمی و فرآیندهای قدیمی شما بزرگتر شدند، فقط می توانید در آن نقطه به موفقیت برسید و بیشتر از آن امکان پذیر نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب کاواک

کاواک در شبکه‌های اجتماعی

شاید دوست داشته باشید

درخواست پروپوزال