شماره تماس: 984191011210+

نرم افزار ERP در صنعت طلا و جواهرات

ERP در صنعت طلا و جواهرات به کسب و کارها کمک می کند تا با ارائه دیدی جامع از زنجیره تامین، موجودی، فروش و امور مالی، عملیات خود را به طور موثر مدیریت کنند. نرم افزار ERP به کسب و کارها کمک می کند تا فرآیندهای خود را بهینه کنند، کارایی عملیاتی را افزایش دهند، هزینه ها را کاهش و خدمات مشتری را بهبود بخشند.

ERP در جواهر فروشی

صنعت جواهرسازی یکی از پر رونق ترین صنایعی است که از زمان های بسیار قدیم وجود داشته است. با تغییر روندهای سریع بازار، برای صنعت جواهرسازی که هنوز تمام فرآیندها را به صورت دستی انجام می دهد، ادامه وضعیت به صورت فعلی دشوار شده است. از سوی دیگر، فرآیندهای دستی با پیشرفت تکنولوژی، کارآمدی خود را از دست داده اند. علاوه بر این، احتمال اشتباهات ناشی از مدیریت دستی اطلاعات حیاتی افزایش یافته است که منجر به از دست دادن سود این کسب و کارها می شود. و اینجاست که یک نرم افزار ERP در صنعت طلا و جواهرات می تواند به کسب و کارها کمک کند تا با کارایی بالا و درصد خطای پایین تر پیش بروند.

معرفی نرم افزار ERP

نرم افزار ERP چیست؟ ERP نرم افزاری است که داده ها را از تمام بخش ها ادغام می کند و تمام بخش های تجاری ضروری را در کنار هم قرار می دهد. ERP به عنوان یک پایگاه داده مشترک در میان تیم‌های سازمان عمل می‌کند که در آن داده‌های سازمانی را می‌توان در یک مکان ذخیره کرد و به آن دسترسی داشت. نرم افزار ERP دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها و قابلیت ها است. کار دستی را حذف می کند و فرآیندهای تجاری را کمتر مستعد خطا می کند.

این قابلیت به دست آوردن اطلاعات بلادرنگ در مورد فرآیندهای مختلف در حال انجام برای ردیابی هزینه ها، برنامه ریزی پروژه، یکپارچه سازی و اهداف دیگر را فراهم می کند. این نرم افزار به تصمیم گیرندگان کمک می کند تا تصمیمات استراتژیک را بر اساس یک منبع واحد از حقیقت اتخاذ کنند، منابع را بهینه کنند، هزینه ها را کاهش و سود را افزایش دهند.

نرم افزار ERP در صنعت طلا و جواهرات چیست؟

ERP در صنعت طلا و جواهرات

سیستم های ERP در صنعت طلا و جواهرات، نرم افزار هوش تجاری هستند که برای ادغام تمام عملکردهای یک کسب‌وکار، از جمله تولید، زنجیره تامین، فروش، مالی و منابع انسانی در یک پلتفرم واحد استفاده می‌شوند و امکان مشاهده و کنترل در زمان واقعی را فراهم می‌کنند. نرم افزار ERP برای صنعت جواهرات به طور انحصاری برای رفع نیازهای صنعت جواهرات از جمله عمده فروشان و خرده فروشان توسعه یافته است.

نرم افزار ERP جواهر فروشی یک سیستم متمرکز مبتنی بر ابر یا تحت وب است که طراحان جواهرات و جواهر فروشی ها از آن برای اجرای کارآمد و بدون خطای فرآیندهای تجاری خود استفاده می کنند. این نرم افزار شامل نرم افزار حسابداری مالی، مدیریت موجودی، مدیریت خرید، مدیریت سفارش، و … می باشد. بنابراین، نرم‌افزار مدیریت جواهر فروشی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا عملیات روزانه خود را به طور مؤثر مدیریت کنند.

نرم افزار ERP در صنعت طلا و جواهرات همچنین توسط خرده فروشان جواهرات به عنوان یک نرم افزار جامع جواهر فروشی برای مدیریت کارآمد و بهینه سازی عملیات فروشگاه های روزمره خود با اتوماسیون استفاده می شود. نرم افزار ERP برای صنعت طلا و جواهرات به ایجاد روابط بهتر با مصرف کننده با ارسال فاکتورهای سفارشی، مدیریت کارآمد سفارشات خرید، و تسهیل بازگشت محصول برای مشتریان کمک می کند. علاوه بر این، نرم افزار جواهرات به حفظ تمام صورت های حسابداری برای حسابداری کمک می کند.

نرم افزار ERP چگونه به صنعت جواهرات کمک می کند؟

صنعت جواهرات با سایر کسب و کارهای کوچک و بزرگ تجاری متفاوت است. زیرا شامل مقادیر قیمت بر اساس نرخ بازار است که روز به روز متفاوت و در نوسان است. این شرایط مشکلاتی را ایجاد می کند که برخی مواقع قیمت سفارش فروش با قیمت زمان تحویل مطابقت ندارد زیرا ممکن است قیمت طلا در زمان معین افزایش داشته باشد.

بنابراین در این صنعت نیاز به نظارت دقیق بر نوسانات قیمت وجود دارد تا در دراز مدت به کسب و کار جواهر فروشی در زمینه مدیریت قیمت، موجودی و … کمک کند. کاری که با روش های قدیمی و برخی ابزارهای دیگر مانند اکسل، ورود دستی اطلاعات و … قابل دستیابی نیست. شما به یک نرم افزار مدیریت کسب و کار نیاز دارید که هر زمان نرخ برای شما مطلوب باشد، یا پرداخت مشتری انجام شود بتواند به شما هشدارها و اعلان های لازم را ارسال کند.

نرم افزار ERP در صنعت طلا و جواهرات می تواند بهترین راهکار برای صنایع جواهرات جهت مدیریت معاملات تجاری کوچک و بزرگ با حفظ هزینه ها باشد. یک نرم افزار ERP، راهکار کاملی را حتی برای کسب و کارهای کوچک ارائه می دهد و به دلیل بهره وری عملیاتی و امکان سنجی بهتر، سود را افزایش می دهد. نرم افزار ERP جواهر فروشی راهکار جامع برای مقابله با چالش های پیش روی کسب و کار خرده فروشی در صنعت جواهر فروشی ارائه می دهد. ERP در صنعت طلا و جواهرات می تواند از راه های زیر به صنعت کمک کند:

1. ساده سازی عملیات

نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی ERP در صنعت جواهرات به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با ارائه دید و کنترل در زمان واقعی بر تمام جنبه‌های کسب‌وکار خود، عملیات خود را ساده‌تر کنند. نرم افزار مدیریت جواهرات به کسب و کارها کمک می کند تا فرآیندهای خود را بهینه کنند، هزینه ها را کاهش و کارایی را بهبود بخشند.

2. افزایش شفافیت

نرم افزار ای آر پی در صنعت جواهرات با ارائه نمایش کامل و به روز رسانی لحظه ای تراکنش های تجاری به افزایش شفافیت این کسب و کارها کمک می کند.

3. زنجیره تامین ساده شده

نرم افزار مدیریت زنجیره تامین قابلیت مشاهده و به روز رسانی در زمان واقعی را در سطوح موجودی، ردیابی سفارشات و مدیریت روابط فروشنده فراهم می کند. این به کسب و کارها کمک می کند تا لجستیک خود را بهینه کنند و هزینه ها را به حداقل برسانند.

4. کاهش هزینه های موجودی

هزینه های موجودی با کمک نرم افزار مدیریت جواهر فروشی کاهش می یابد. با مدیریت زنجیره‌ای موجودی، کسب‌وکارها می‌توانند تمام داده‌های فروشندگان را مدیریت کنند، موجودی را از طریق شماره شناسایی ردیابی کنند، و هنگامی که موجودی‌ها دوباره پر شدند مطلع شوند.

5. بهبود رقابت

نرم‌افزار ERP در صنعت طلا و جواهرات به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با ارائه بینش‌های بی‌درنگ در مورد ترجیحات مشتری، روند بازار و تجزیه و تحلیل رقبا، رقابتی باقی بمانند. سیستم مدیریت سرنخ تمام سرنخ‌ها را در فرآیند مدیریت سرنخ دنبال می‌کند و ترجیحات مشتریان را برای نیازهای آینده ذخیره می‌کند.

ERP برای خرده فروشان طلا و جواهرات

فروشگاه های خرده فروشی بخش مهمی از کسب و کار جواهرات هستند، زیرا محل بازدید و خرید طلا و جواهرات است. بنابراین، یک نرم افزار موثر، جهت مراقبت از کلیه فعالیت های عملیاتی، موجودی، سفارشات و رضایت مشتری مورد نیاز است.

نرم افزار ERP در خرده فروشی جواهرات به شما کمک می کند تا تمام جنبه های جواهر فروشی خود را مدیریت و بهینه کنید، از مدیریت مشتری گرفته تا تکنیک های بازاریابی و جزئیات موجودی. نرم افزار ERP جواهرفروشی تمام فعالیت های عملیاتی را بررسی می کند. رویه ها و جزئیات صورتحساب به طور دقیق توسط نرم افزار ای آر پی در صنعت جواهرات انجام می شود.

4 دلیل قانع کننده برای استفاده از ERP در صنعت طلا و جواهرات

ای آر پی در صنعت طلا و جواهرات

بدون تردید استفاده از ERP در صنعت طلا و جواهرات برای کسب و کارهای صنعت جواهرات مانند سایر بخش ها و کسب و کارها مفید و سودمند خواهد بود. در ادامه به برخی از مهم ترین دلایل اهمیت آن اشاره می کنیم:

1)- ERP برای صنعت جواهرات یک راهکار همه کاره است

ERP ها خدماتی را برای انواع مختلف کسب و کار جواهرات از جمله تولید، عمده فروشی، خرید و فروش خرده فروشی طلا و جواهرات ارائه می دهند. اگر در یک یا چند مورد از این صنایع فعالیت می کنید، با ERP به یک سیستم همه کاره کامل دسترسی دارید. می‌توانید از آن برای دریافت دید کاملی از عملکرد کسب و کار خود، هم به طور کلی و هم بخش به بخش، استفاده کنید.

به دلیل وابستگی متقابل همه فرآیندهای تجاری، سیستمی که بتواند همه چیز را ساده کند ضروری است. با یک ERP برای صنعت جواهرات، می‌توانید تمام فعالیت‌های تجاری خود را، از جزئیات کوچک گرفته تا موارد بزرگ، به طور موثر مدیریت کنید. به عنوان مثال، بدون اطلاعات دقیق فروش و نرم افزار مدیریت موجودی جواهرات، مدیریت موجودی ممکن است از کمبود اطلاعات از موجودی رنج ببرد.

2)- کنترل موجودی و برنامه ریزی

یک سیستم نظارت یکپارچه می تواند به یک برنامه ERP در صنعت طلا و جواهرات اضافه شود تا نیازهای کنترل موجودی جواهرات را برطرف کند. نرم افزار ای آر پی در صنعت طلا و جواهرات، مدیریت دسته ای اقلام جواهرات، حمل و نقل، انبار و ردیابی موجودی و کالاهای نهایی را هماهنگ می کند. مدیریت موجودی موثر شامل هشدار به شما در مورد وضعیت موجودی راکد است. به عنوان مثال، بر اساس روندهای فعلی بازار و سلیقه مصرف کننده، نرم افزار ERP برای کسب و کار جواهرات می تواند نیاز به ارائه محصولات جدید، مدرن و شیک جواهرات را نیز در نظر بگیرد.

3)- دسترسی آسان و ایمن به داده ها را تسهیل می کند

نرم افزار ERP در صنعت طلا و جواهرات تمامی خدمات را در یک پایگاه داده با یک منبع اطلاعاتی واحد که داده های دقیق و به روز را ارائه می دهد، ادغام می کند. شما محصولات قابل فروش تری می توانید به مشتریان تان ارائه می کنید.

به این سوال پاسخ دهید؛ چقدر طول می کشد تا بفهمید حاشیه سود معمولی شما از فروش جواهرات چقدر است؟ به صورت معمول و سنتی ممکن است کمی طول بکشد تا متوجه شوید زیرا باید فایل های قدیمی مانند اکسل، دفتر حساب و کتاب دست نویس و … را به صورت دستی بررسی کنید. ولی با استفاده از نرم افزار ای آر پی در صنعت طلا و جواهرات، می توانید به تمام داده های فروش، سود، هزینه ها، حاشیه سود و … به صورت لحظه ای و در هر زمان که بخواهید دسترسی داشته باشید.

4)- گزارش های تحلیلی ارائه می دهد

بینش استراتژیک در مورد وضعیت مالی شرکت از طریق یک ERP در صنعت جواهرات در اختیار مدیران قرار می گیرد. برای ارزیابی سود کلی شرکت، عوامل مالی مختلفی مانند میزان فروش، هزینه های جاری، هزینه های پنهان و یا سایر گزارش های تجاری در نظر گرفته می شود.

این امر جریان اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه درآمدی را که در یک سال معین سود ایجاد می کند، تسهیل می کند. با تولید گزارش، نرم افزار ERP به تجزیه و تحلیل انبوه فروش و عملکرد به جواهر فروشی ها کمک می کند. این نرم افزار به کسب و کارهای جواهر فروشی در برنامه ریزی جهت ابتکارات و فعالیت های آینده کمک می کند. گزارش ها بر اساس مدیریت ساعت کار، سفارش محصول، فروش و بازاریابی تولید می شوند.

نحوه انتخاب نرم افزار ERP برای صنعت طلا و جواهرات

برای انتخاب نرم افزار ERP برای صنعت طلا و جواهرات، باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • نرم افزار ERP باید نیازهای کامل کسب و کار شما را برآورده کند و ابزارهایی را ارائه دهد که باعث کاهش ناکارآمدی، اتلاف زمان، و یکپارچه سازی تمام فرآیندهای تجاری به طور یکپارچه می شود.
 • نرم افزار ERP در جواهر فروشی باید از آخرین تکنولوژی پشتیبانی کند.
 • نرم افزار ERP در صنعت طلا و جواهرات باید به اندازه کافی انعطاف پذیر بوده و قادر باشد تا در مورد تغییرات مختلف قوانین دولتی، مالیات ها و … به روز بماند.
 • باید بتواند حجم داده های شما را در طول چندین سال پشتیبانی و مدیریت کند.
 • گزارش های سریع، دقیق و قابل تنظیم بخش بسیار مهمی از نرم افزار ERP  است. این نرم افزار باید یک ابزار گزارش دهی کامل داشته باشد که هر جنبه را پوشش دهد.
 • باید به اندازه کافی ایمن باشد تا از دسترسی غیرمجاز جلوگیری کند.

شرکت ارائه دهنده نرم افزار ERP در صنعت جواهرآلات باید زیرساخت پشتیبانی پس از فروش مناسب برای کمک به شما در مورد مسائل و مشکلات احتمالی را داشته باشد.

نرم افزار ERP کاواک

نرم افزار ERP کاواک برای صنعت طلا و جواهرات یک نرم افزار کاربردی ماژولار است که به خرده فروشانی که نیاز به راهکاری کارآمد برای خودکارسازی عملیات خرده فروشی و تولید جواهرات خود دارند، کمک می کند. کاواک یک راهکار کم هزینه، ساده و موثر برای خودکارسازی کارهای روتین ساخت و فروش جواهرات ارائه می دهد و در عین حال الزامات ویژه ای مانند تولید گزارش را نیز در بر می گیرد.

کاواک به جواهر فروشی ها جهت بهبود روابط با مشتری، مدیریت پروژه، مدیریت مالی، زنجیره تامین، فروش و همچنین بخش تدارکات قدرت می دهد. هم چنین بینش بی‌سابقه‌ای در مورد کسب و کار جواهرات خود به دست می آورید، از جمله اینکه کدام اقلام به سرعت به فروش می‌رسند، کدام گروه از مشتریان کدام نوع زیور آلات را ترجیح می‌دهند، چگونه مشتریان احتمالی را هدف قرار دهید و کانال‌های مناسب برای دستیابی به آنها پیدا کنید.

چرا ERP کاواک؟

کسب و کارها و فروشگاه های جواهر فروشی جهت مدیریت موثر کسب و کار خود به یک نرم افزار قدرتمند نیاز دارند. ERP کاواک یک نرم افزار قدرتمند برای اتوماسیون کارها در این کسب و کارها است. با استفاده از این نرم افزار، این شرکت ها با استفاده از یک ERP تحت وب، می‌توانند کسب‌وکار خود را با افزودن قابلیت‌های مورد نیاز جهت برآوردن نیازهای در حال تغییر کسب‌وکار خود ارتقا دهند.

 • ارتباط یکپارچه ماژول ها با یکدیگر
 • هماهنگی بهتر تیم های داخلی
 • مدیریت پشتیبانی خدمات مشتریان
 • نظارت کامل و دقیق بر اطلاعات مالی کسب و کار
 • مدیریت ارتباط با مشتریان
 • ارسال پیام انبوه به مشتریان

مدیریت موجودی و کارایی

مدیریت موجودی کارآمد برای تولید و فروش جواهرات بسیار مهم است. ERP های یکپارچه راهکارهای جامعی را ارائه می دهند که موجودی را از مراحل مختلف تولید ردیابی می کند. این سیستم به تنظیم گردش کار، ردیابی کار، مدیریت مواد، هزینه نیروی کار و موارد دیگر کمک می کند. همچنین شامل مدیریت مشتری و فروشنده، ابزار فروش، حسابداری، گزارش لحظه ای و پورتال های مشتری می شود.

بهبود مدیریت سفارش

نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی در فروشگاه جواهرآلات به کسب و کار جواهر فروشی کمک می کند تا با ویژگی هایی مانند ردیابی سفارش، سفارشات را به طور موثر و کارآمد مدیریت کند، برای کسب و کارها، ردیابی سفارش ها آسان تر است و مطمئن می شوند که مشتری آنها به موقع سفارش خود را دریافت می کند. علاوه بر این، نرم افزار جواهرات می تواند پردازش سفارش را خودکار کند، از جمله تولید فاکتورها، برچسب های حمل و نقل و برگه های بسته بندی، و انجام سریع و دقیق سفارشات را آسان تر می کند.

مدیریت بهتر ارتباط با مشتری

نرم افزار ERP صنعت جواهرات به مدیریت بهتر ارتباط با مشتری کمک می کند. با نمایه یک مشتری، کسب‌وکارها می‌توانند نگاهی به اطلاعات مشتری خود مانند تاریخچه خرید، اطلاعات تماس، اولویت‌ها و تسهیل تعامل کسب‌وکار با مشتریان خود و ارائه خدمات سفارشی بیندازند. با این خدمات، کسب و کارها می توانند تبلیغاتی ارائه دهند، کمپین های بازاریابی هدفمند ارسال کنند و روابط بلندمدت با مشتریان ایجاد کنند.

مزایای استفاده از ERP در صنعت طلا و جواهرات

نرم افزار ERP برای صنعت جواهرسازی یک راهکار تمام عیار از جمله راه اندازی فروشگاه، ردیابی موجودی، فروش و صورتحساب را ارائه می دهد. علاوه بر این، موجودی را مدیریت می کند و بینش های ارزشمندی را در مورد آن ارائه می دهد و فرآیندهای مدیریت موجودی را ساده می کند. در زیر برخی از مزایایی که ERP برای جواهر فروشی ها فراهم آورده شده است:

 • نوسان قیمت طلا و جواهرات را مدیریت می کند
 • برای کاربر جهت بازیابی اطلاعات مفید است
 • فرآیندهای صورتحساب روان ارائه می کند
 • مدیریت استراتژیک بهتر برای ردیابی داده ها
 • حفظ و نگهداری داده های مربوط به معاملات
 • ذخیره و مدیریت داده های مشتری و فروشگاه
 • تولید خودکار فاکتور و ارسال برای مشتریان
 • گزینه های مختلف پرداخت را به مشتریان ارائه می دهد
 • بهره وری بالاتر
 • صرفه جویی در زمان
 • امنیت داده ها
 • کاهش خطاهای انسانی
 • ارتباطات پیشرفته و رضایت مشتریان
 • گزارش مالی و تجزیه و تحلیل
 • یکپارچه سازی فعالیت ها
 • حسابداری و مدیریت مالی
 • پشتیبانی مشتری

ماژول های کاواک

 • پیشخوان
 • تقویم شمسی
 • پایگاه دانش
 • گزارش فعالیت ها
 • اطلاعیه ها
 • رسانه
 • پشتیبان گیری از پایگاه داده
 • مدیریت فیلدهای سفارشی
 • تنظیمات و پیکربندی
 • درخواست رایگان دمو
برای آینده خود از امروز برنامه ریزی کنید

همین امروز فرم مقابل را تکمیل کنید تا نسخه دمو کاواک را به رایگان مشاهده و ضمن آشنایی با امکانات و قابلیت های آن از مشاوره رایگان خرید ERP نیز بهره مند شوید.