شماره تماس: 984191011210+

مزایای سیستم ERP برای کسب و کارها چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مزایای سیستم erp برای کسب و کارها

سرعت تغییرات در بازار، به ویژه در اقتصاد خدمات، بی وقفه است، این تغییرات ضعف های عمده ای را در مدل های کسب و کار ایستا آشکار می کند. برای موفقیت و پیشرفت، هر کسب و کاری باید بر آینده متمرکز باشد و برنامه ریزی در سرتاسر سازمان را در اولویت خود قرار دهد، به همین دلیل مزایای سیستم ERP به سختی قابل چشم پوشی است.

اگر به تازگی به فکر استفاده از یک سیستم ERP افتاده اید، یکی از اولین سوالات احتمالا این است که چگونه سیستم ای آر پی می تواند به کسب و کارتان کمک کند؟ جواب فوری این است یک سیستم ERP به عنوان یک پایگاه داده مرکزی برای کل شرکت شما عمل می کند و پتانسیل گزارشگری ارزشمند و راه های متعددی را برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها در سازمان شما ارائه می دهد.

اینها چند دلیل کلیدی برای سرمایه گذاری در سیستم ERP هستند، اما ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم بفهمید این فناوری چه کاری می تواند برای کسب و کاری مانند شما انجام دهد. این سیستم چه قابلیت هایی به کسب و کار شما اضافه می کند که در حال حاضر ندارد؟ چگونه این فناوری هزینه ها را کاهش می دهد و رشد شرکت را تسهیل می کند؟ ما اینجا هستیم تا با تشریح 15 مزیت از مزایای سیستم ای آر پی که می تواند برای کسب و کار شما فراهم کند، به شما کمک کنیم.

سیستم ERP چیست؟

یک سیستم برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) تمام فرآیندهای اصلی کسب و کار را در یک محل متمرکز می‌کند، و امکان مشاهده آنی را در تمام فرآیندها از زنجیره تامین گرفته تا مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM) فراهم می کند.

مزیت سیستم ای آر پی برای شرکت ها

از آنجایی که یک سیستم ERP قادر است بسیاری از قسمت های سیار را ردیابی کند، به سطح بالایی از سفارشی سازی و مدیریت مستمر نیاز دارد تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات به روز هستند. با این حال، هنگامی که به طور کامل یکپارچه شد و کسب و کار شما از همه ویژگی ها استفاده کرد، به شما امکان می دهد تا مدیریت یکپارچه بر روی هزینه ها، موجودی، افراد و موارد دیگر داشته باشید.

آیا یک سیستم ERP برای کسب و کار من مناسب است؟

در حالی که سیستم‌های ERP به طور سنتی توسط کسب‌وکارهای سازمانی بزرگ تر با فرآیندهای پیچده و بودجه های بزرگ تر استفاده می شوند، بازار به گونه ای تغییر کرده است که کسب و کارهای متوسط و کوچک نیز مزایای سیستم ERP به ویژه یکپارچه سازی بهره مند می شوند.

برای مدیریت و کنترل بر سرعت سریع تجارت امروز، همه می توانند از پیاده سازی سیستم ERP بهره مند شوند. البته این راهکارها می توانند به همان اندازه که برای اندازه کسب و کار شما نیاز دارید جامع باشند. برخی از ویژگی های اولیه یک سیستم ERP عبارتند از:

دسترسی و دید در زمان واقعی: به راحتی عملیات کسب و کار را مشاهده کنید و فورا به زنجیره های تامین داخلی یا بین المللی دسترسی داشته باشید.

یکپارچه سازی: داده های عملیاتی، تجاری و مالی در یک پلت فرم واحد برای مدیریت راحت تر و دید بیشتر ادغام می شوند.

اتوماسیون: کارهای اضافی یا دستی سابق مانند صورت‌حساب یا گزارش‌دهی به‌طور خودکار تولید می‌شوند و بر اساس پارامترهایی که در سیستم تنظیم می‌کنید ساده‌سازی می‌شوند.

امور مالی و حسابداری: داده های مالی همه در یک مکان ردیابی، ذخیره و مدیریت می شوند.

تجزیه و تحلیل و گزارش‌دهی: قابلیت‌های گزارش، بینش‌های عملی و مبتنی بر داده را ارائه می‌کنند.

امنیت: داده ها به صورت ایمن و مطابق با الزامات انطباق صنعت شما نگهداری می شوند.

با این ویژگی های راحت و پیشرفته، شکی نیست که نرم افزار ERP می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا فعالیت ها و برنامه ریزی بهتری برای رشد آینده و تغییرات بازار داشته باشد.

نکته مهم

بهترین راه برای دانستن اینکه آیا سیستم ای آر پی ارزش سرمایه گذاری دارد یا نه، این است که بدانید دقیقا این ویژگی ها برای کسب و کار شما چه معنایی دارند.

دلایل استفاده از ERP در شرکت ها

1- اتوماسیون و یکپارچه سازی فرآیندهای کسب و کار در سراسر سازمان

2- ایجاد فرصت و تمایل تغییر برای سازمان

3- یکپارچه سازی اطلاعات

4- به اشتراک گذاشتن داده و فعالیت های مشترک در سازمان به منظور کاهش خطا

5- تولید اطلاعات و دسترسی به آن در زمان واقعی جهت تسهیل در اتخاذ تصمیم های بهتر و سریع تر

6- صرفه جویی های ناشی از تخصیص و مصرف بهینه منابع

مقایسه قبل و بعد از سیستم ERP از نقطه نظر کسب و کار

فرآیندقبل از  ERPبعد از  ERP
زمان سیکلگذرگاه های هزینهکاهش زمان و هزینه فرآیندهای تجاری
پردازش تراکنش هـاتراکنش های گوناگون، از فایل های داد ای گوناگون استفاده می کنندانجام سریع تراکنش ها با استفاده از داده های مشترک، کاهش هزینه و زمان، به روز رسانی گوناگون
مدیریت مالیافزایش هزینه ی موجودی اضافی، هزینه حساب های دریافتنی از موعد گذشتهبهبود اجرای عملیات (به عنوان مثال، موجودی اضافی کمتر، کاهش در حسای های دریافتنی)
فرآیندهای کسب و کاروجود فرآیندهای چندگانه به همراه تلاش های مستمرمهندسی مجدد مدل کسب و کار به کمک تجربیات برتر
بهره وریکمبود جوابگویی به مشتریان و تامین کنندگانبهبود در مدیریت مالی و خدمت به مشتریان
مدیریت زنجیره تامینکمبود یکپارچگیارتباط با مشتریان و تامین کنندگان
کسب و کار الکترونیکیواسط های تحت وب از سیستم های منفرد و اجزاء آنها پشتیبانی می کندواسط های تحت وب، واسط های نهایی، سیستم های یکپارچه است
اطلاعاتکمبود اطلاعات تاکتیکی برای کنترل و پایشموثر منابع انسانیاجازه دسترسی به اطلاعات مشابه برای برنامه ریز و کنترل را فراهم می کند
ارتباطاتکمبود ارتباطات موثر با تامین کنندگان و مشتریانتسهیل ارتباطات سازمانی با مشتریان و تامین کنندگان

15 مزیت سیستم ERP برای کسب و کارها

امنیت داده در سیستم erp

در حالی که مفهوم پشت سیستم ERP ساده است، یعنی یکپارچه کردن همه بخش ها و اطلاعات آنها در یک سیستم واحد، مزایای سیستم ERP هم بسیار زیاد است. در اینجا 15 مورد از برجسته ترین مزایای سیستم ای آر پی ارائه شده است:

1- امنیت داده ها

امنیت داده ها اولین و شاید مهم ترین مزیت از مزایای سیستم ای آر پی باشد. امروز داده ها به یک دارایی ارزشمند برای کسب و کارها تبدیل شده اند زیرا برای گرفتن بهترین تصمیمات ممکن، بسیار حیاتی هستند و یک سیستم ERP می تواند به محافظت از این دارایی کمک کند.

این واقعیت که همه این داده ها در یک محل هستند، به جای پخش شدن در چندین سیستم با سطوح مختلف امنیتی، سطح حفاظت را افزایش می دهد. با یک نرم افزار ERP تحت وب و یا ابری، اطلاعات شما معمولا در چندین سرور راه دور توزیع می شود تا بیشتر محافظت شده و لایه دیگری از امنیت اضافه شود. این امر به ویژه در صورتی مهم است که شرکت شما اطلاعات حساس مشتری زیادی را مدیریت کند.

نکته مهم

یک سیستم ERP می تواند امنیت داده ها را با محدود کردن افرادی که می توانند داده ها را مشاهده و ویرایش کنند، افزایش دهد.

اکثر سیستم ها دارای مجوزهایی هستند که به راحتی قابل کنترل هستند، اطمینان حاصل می شود که کارکنان فقط اطلاعات مورد نیاز خود را مشاهده می کنند و فرصت های تقلب یا سایر فعالیت های غیر قانونی را کاهش می دهند.

2- داده های استاندارد و متمرکز

بسیاری از ارزش ERP را می توان در این واقعیت جستجو کرد که تمام اطلاعات بخش های مختلف در یک مکان ذخیره می شود. متمرکز نمودن داده های از جمله مزایای سیستم ERP است. بدون چنین سیستمی، داده ها اغلب در تمام واحدهای یک سازمان در برنامه های مختلف پخش می شوند و ردیابی هر آنچه را که نیاز دارند برای کارکنان دشوارتر می کند. علاوه بر این، این رویکرد اغلب منجر به داده های تکراری در قالب های متناقض می شود که چالش های بیشتری را ایجاد می کند.

یک سیستم ERP نیز می تواند با استانداردسازی تمام داده های حیاتی شما به این امر کمک کند. از آنجایی که همه داده ها در یک سیستم است، همه چیز یکسان خواهد بود، بنابراین هنگام اجرای گزارش ها یا تجزیه و تحلیل ها با مشکل مواجه نمی شوید. اطلاعات استاندارد شده به شما این امکان را می دهد که تمام بینش هایی را که برای تصمیم گیری آگاهانه تر نیاز دارید به دست آورید در نتیجه به کسب و کار کمک می کند تا حد ممکن در زمان و هزینه صرفه جویی کند.

3- انطباق

داشتن سوابق دقیق و به‌روز که به راحتی یافت می شوند و قابل جستجو هستند، واقعا می تواند کار مورد نیاز برای مطابقت با قوانینی را که شرکت شما باید به آن پایبند باشد، کاهش دهد. ابزارهای گزارش دهی قابل تنظیم در نرم افزار نیز پیگیری انطباق و تنظیم در صورت لزوم را آسان تر می کند. این امر کسب و کار شما را قابل بازبینی تر می کند، زیرا تمام اطلاعاتی که ممکن است حسابرس نیاز به بررسی داشته باشد به راحتی قابل دسترسی است.

برخی از سیستم های ERP حتی می توانند استانداردهای مالی خاصی مانند GAAP یا مقرراتی مانند قانون Sarbanes-Oxley (SOX) را پشتیبانی کنند. سازگار ماندن می تواند به سرعت دشوار شود به خصوص اگر در یک صنعت تحت نظارت قوانین دولت هستید، اما مزیت سیستم ERP در این است  که این سازگاری را نیز بسیار امکان پذیر می کند.

قیمت نرم افزار erp

4- بهره وری بیشتر

افزایش بهره وری در سازمان یکی دیگر از مزایای سیستم ای آر پی است. راه های بی شماری وجود دارد که یک سیستم ERP می تواند به بهره وری کمک کند. یک راه این است که بسیاری از وظایف اساسی و تکراری را خودکار می کند و کارمندان را آزاد می کند تا روی پروژه های دیگری کار کنند که ارزش بیشتری برای سازمان ایجاد می کنند.

همچنین می تواند با ساده تر کردن فرآیندها و کاهش زمان صرف شده برای جستجوی اطلاعات مورد نیاز، به آنها اجازه دهد تا کارهای مختلف را سریع تر انجام دهند. از آنجایی که کارکنان در کل شرکت قابل مشاهده هستند، نیازی به درخواست مجموعه خاصی از داده ها یا جزئیات در مورد نحوه عملکرد فرآیندهای خاص ندارند.

بهره وری بیشتر به این معنی است که شما مجبور نیستید آنقدر که بدون سیستم ERP لازم است به تعداد کارها اضافه کنید. با حذف مقدار قابل توجهی از وظایف از کارتابل کارمندان، آنها می توانند وظایف جدیدی را بر عهده بگیرند و بر پروژه هایی تمرکز کنند که از مهارت ها و تخصص واقعی آنها استفاده می کند.

5- مشاهده پذیری

قابلیت دیدپذیری یا دیده شدن یکی دیگر از مزایای سیستم ERP است. داشتن دید هر کس در جنبه های مختلف کسب و کار یک قابلیت قدرتمند است. این قابلیت، امکان تصمیم گیری سریع تر و بهتر را فراهم می کند زیرا مدیران تمام زمینه های مرتبط را دارند که می تواند به آنها کمک کند. برای مثال، اگر تیم خرید بتواند وضعیت سفارش های خرید حین انتقال را که هنوز به انبار نرسیده اند ببیند، می توانند آن را در سفارش هایی که می خواهند ارسال کنند، لحاظ کنند تا از موجودی اضافی یا ناکافی جلوگیری کنند.

مشاهده وضعیت فرآیندها و داده های مدیریت شده توسط تیم های دیگر در نهایت به همه تیم ها و مشارکت کنندگان کمک می کند تا وظایف خود را بهتر انجام دهند. همچنین زمان و تلاش صرف شده برای یافتن ساده این اطلاعات را حذف می کند.

6- مقیاس پذیری

زیبایی سیستم‌های ERP پیشرو در این است که می توانید از عملکردی که اکنون نیاز دارید استفاده کنید، در حالی که بستر را فراهم می کنید تا قابلیت های بیشتری را در مسیر توسعه شرکت اضافه کنید. از این نظر، سیستم می‌تواند با رشد و تکامل کسب و کار شما مقیاس پذیر باشد. هم چنین می توانید با رشد تیم های خود، کاربران جدیدی اضافه کنید. در نتیجه نیازی به خرید راهکار جدید ERP نیست، آن هم فقط به این دلیل که کسب و کار شما از زمانی که سیستم موجود را پیاده سازی کرده اید تغییر کرده است.

اگر کسب و کار شما دارای برنامه های رشد سریع است، یک سیستم ERP تحت وب و یا ابری بیشترین مقیاس پذیری را ارائه می دهد. از آنجایی که سیستم های ابری بر روی سرورهای راه دور اجرا می شوند، اضافه کردن منابع اضافی مورد نیاز برای اجرای هموار راهکار بسیار ساده‌تر از مدیریت کردن خودتان است.

بهترین نرم افزار ERP

7- سازگاری با موبایل

کارمندان برای انجام بسیاری از کارها به جای رایانه از تلفن های هوشمند و تبلت ها بسیار راحت استفاده می کنند و با توجه به این روند، سیستم های ERP امروزی سازگار با موبایل هستند. این قابلیت نیز جزو مزیت سیستم ERP محسوب می شود. از آنجایی که کاربران از طریق وب به سیستم های تحت وب و سیستم های ابری دسترسی دارند، می‌توانند تمام داشبوردها، گزارش‌ها و سایر اطلاعات مورد نیاز خود را در مرورگر تلفن همراه مشاهده کنند.

برای برخی از شرکت ها، سازگاری با موبایل فقط یک اتفاق خوب نیست، بلکه یک نیاز است. آنها ممکن است کارمندانی داشته باشند که مرتب سفر می کنند و باید بتوانند نمای به روز کسب و کار خود را از دستگاه هایی غیر از رایانه ببینند. این کارمندان هم چنین می توانند از وظایف حیاتی مانند تأییدیه‌ها و نظارت بر جریان نقدی هنگامی که یک سیستم ERP سازگار با موبایل دارند، مراقبت کنند.

8- صرفه جویی در هزینه

صرفه جویی در هزینه ها، مزیت ERP

صرفه جویی در هزینه ها از جمله مزایای سیستم ERP است. برای صاحبان و مدیران کسب و کار، قانع‌کننده ترین دلیل برای خرید سیستم ERP این است که هزینه های کلی را به میزان زیادی کاهش می دهد. اتوماسیونی که قبلا در مورد آن صحبت کردیم می تواند بسیاری از هزینه های اداری و عملیاتی را کاهش دهد یا حتی از بین ببرد. به عنوان مثال، ورود دستی داده ها یا فرآیندهایی که به فایل های کاغذی زیاد نیاز دارند، اغلب با این نرم افزار حذف می شوند.

توانایی نظارت بر نبض سازمان در یک مکان به این معنی است که می توانید به سرعت منبع هزینه های بالاتر را شناسایی کنید، که در نتیجه کاهش هزینه ها را بسیار آسان تر می کند. راه های بی شماری وجود دارد که یک سیستم ERP می تواند هزینه های شما را کاهش دهد، به همین دلیل است که این راه حل ها اغلب دارای بازگشت سرمایه سریع هستند.

9- گردش کار سازمان یافته

در حین اجرای یک نرم افزار ERP، ایده خوبی است که با یک متخصص سیستم برای ارزیابی فرآیندها و تعیین اینکه آیا راه بهتری برای تکمیل آن کار در سیستم جدید وجود دارد همکاری کنید. اغلب، کار به روش خاصی انجام می شود، زیرا سال ها به این شکل انجام می شود، البته نه به این دلیل که بهترین گزینه است. بنابراین یک سیستم ERP می تواند در این راه کمک کند، مراحل را کاهش دهد و سایر پیشرفت ها را برای انجام سریع تر و آسان تر کارها انجام دهد. درست مانند سیستم ای آر پی که داده ها را استاندارد می کند، گردش کار را نیز استاندارد می کند.

روشی که یک بخش یک فرآیند خاص را مدیریت می کند ممکن است با بخش دیگر متفاوت باشد. برای مثال، حتی دو کارمند در بخش مالی ممکن است مراحل یکسانی را برای پرداخت انجام ندهند. یک سیستم ERP باید این اختلافات را ریشه کن کند و اطمینان حاصل کند که همه بهترین شیوه ها را دنبال می کنند.

مزایای نرم افزار ERP

10- گزارش در زمان واقعی

گزارش بدون شک یکی از بزرگ ترین و فوری ترین مزایای استفاده از یک سیستم ERP است. امکانات بی پایان با توانایی سفارشی کردن گزارش در تمام عملکردها اعم از امور مالی، موجودی، سفارشات، تدارکات، فروش و بازاریابی، منابع انسانی و هر چیز دیگری که می توانید تصور کنید، بی پایان است. هر چیزی که می خواهید اندازه گیری کنید یا هر KPI برای شرکت شما مهم است، یک سیستم ERP می تواند آن را محاسبه کند. شما نه تنها می توانید عملکرد اجزای مختلف کسب و کار را ردیابی کنید، بلکه بخش ها را با هم مقایسه کنید تا بفهمید چه چیزی باعث پیشرفت کسب و کار و چه چیزی مانع آن می شود.

ضروری است که گزارش شما منعکس کننده آخرین داده ها باشد، و به همین دلیل است که زمان واقعی بسیار مهم است. اگر دو هفته طول بکشد تا اعداد درآمد سه ماهه آخر را دریافت کنید، این خیلی مفید نیست زیرا اطلاعات از قبل قدیمی هستند و ممکن است مرتبط نباشند. اما اگر مجموع درآمد در زمان واقعی به روزرسانی شود، همان طور که هر فروش اتفاق می افتد، می توانید بلافاصله از آن برای اطلاع رسانی تصمیم گیری استفاده کنید. این امر در محیط پر رقابت و پرشتاب امروزی بسیار حیاتی شده است.

11- بهره وری عملیاتی

یک سیستم ERP کارایی را در سراسر سازمان شما افزایش می دهد زیرا هر بخش از کسب و کار را تحت تأثیر قرار می دهد. افزایش کارایی از مزایای سیستم ای آر پی محسوب می شود. همه از استخدام کنندگان گرفته تا مدیران انبار و تا مدیران سطح C باید شاهد پیشرفت هایی باشند که به لطف اتوماسیون بیشتر و در دسترس بودن اطلاعات به آنها کمک می کند. فرآیندها زمان کمتری دارند، که اغلب نه تنها برای شرکت، بلکه برای مشتریان نیز مفید است. این می تواند هزینه های عملیاتی را تا حد زیادی کاهش دهد و سود بیشتری ایجاد کند.

تولید کننده ای را در نظر بگیرید که 10 محصول تولید می کند و میانگین سود آن 20 درصد است. با یک سیستم ERP، به راحتی می تواند محصولات کم سود خود را شناسایی کند، سپس از طریق داده ها کار کند تا متوجه شود که هزینه های نیروی کار برای دو مورد با کمترین حاشیه بسیار بالاتر است. پس از صحبت با کارکنان، شرکت متوجه می شود که بیشتر کارهایی که برای ساخت این اقلام انجام می شود دستی و زمان بر است. بنابراین تولید کننده تصمیم می گیرد ماشین آلاتی را خریداری کند که بتواند تولید آن کالاها را خودکار کند و میانگین حاشیه سود خود را به 25 درصد افزایش می دهد. درست مانند آن، نرم افزار ERP سالانه صدها هزار دلار در کسب و کار صرفه جویی کرده است.

12- خدمات بهتر به مشتریان

مزیت خدمات سیستم erp

تقریبا هر کسب و کاری در حال رقابت با سایر کسب و کارها برای مشتریان مشابه است. به همین دلیل است که تجربه مشتری مداری بسیار حیاتی است و بیشتر آن بر اساس سطح خدمات مشتری که یک شرکت می تواند ارائه دهد شکل می گیرد. در این خصوص مزیت ERP در این است که به شرکت ها کمک می کند تا خدمات خود را افزایش دهند، زیرا تمام اطلاعات مشتری، از اطلاعات تماس گرفته تا تاریخچه سفارش ها و موارد پشتیبانی را در یک مکان قرار می دهد. در نتیجه هنگامی که مشتریان به کمک نیاز دارند، سیستم ای آر پی راهکارهای سریع تر و تجربه شخصی تر را تسهیل می کند.

ماژول های نرم افزار ERP

هم چنین یک سیستم ERP می تواند سطح خدمات شما را به روش دیگری بهبود بخشد: موجودی دقیق تر و اطلاعات سفارش به این معنی است که مشتریان تقریبا همیشه اقلام مناسب را دریافت می کنند و سفارش ها به موقع می رسند. محدود کردن این مسائل مشتریان شما را راضی نگه می دارد و شانس تبدیل شدن آنها به خریداران مجدد را افزایش می دهد.

13- همکاری

توجه کنید بسیاری از مزایای سیستم ERP که قبلا در اینجا ذکر کرده ایم، همکاری را بیان می کند. مشاهده نحوه کار سایر تیم ها و اطلاعاتی که آنها به آن نگاه می کنند، کار دست در دست هم را بسیار راحت تر می کند و کارکنان می توانند وقتی فرصتی برای کمک به همکاران می بینند، فعالانه با آنها ارتباط برقرار کنند. دیگر تیم ها جزیره ای کار نمی کنند و از برنامه هایی استفاده نمی کنند که فقط خودشان به آنها دسترسی دارند و با سایر سیستم ها ادغام نشده اند.

وقتی کارکنان بیشتر با هم ارتباط برقرار می کنند و با هم کار می کنند، کل کسب و کار سود می برد. آنها با هم ممکن است کارهای تکراری را پیدا کنند که می توان آنها را حذف کرد یا راه های بهتری برای مراقبت از فرآیندهای روزانه ایجاد کرد. نقص در ارتباطات یا ناآگاهی از آنچه دیگران روی آن کار می کنند تنها منجر به مشکلات می شود، اما سیستم ERP به جلوگیری از آن کمک می کند.

14- انعطاف پذیری

سیستم های ERP طوری طراحی شده اند که برای شرکت هایی با هر شکل و اندازه ای مناسب هستند. به همین دلیل است که ارائه دهندگان برتر انعطاف پذیری عمیقی را در سیستم های خود ایجاد کرده اند. این انعطاف پذیری به کاربران اجازه می دهد تا سیستم را برای برآورده کردن نیازهای خاص خود، مانند فرآیندهای منحصر به فرد یا معیارهای غیر معمول، تنظیم کنند. این توانایی برای برآوردن نیازهای دقیق شما همان دلیلی است که سیستم های ERP می توانند پیچیده باشند، اما یکی بدون دیگری واقعا امکان پذیر نیست.

انعطاف پذیری بسیار مهم است زیرا کسب و کار شما در طول زمان تکامل می یابد. کارآمدترین گردش کار و KPI نیز ممکن است در طول زمان تغییر کند، و این انعطاف پذیری به این معنی است که سیستم هم چنان می‌تواند برای کسب‌ و کار شما کار کند و در نتیجه نیازی به جایگزینی آن نباشد.

15- پیش بینی دقیق

آخرین مزیت از مزایای سیستم ای آر پی که به آن اشاره می کنیم، پیش بیتی دقیق از وضعیت کسب و کار است. کسب و کار شما تنها زمانی می تواند برای آنچه در راه است آماده شود که بداند چه انتظارات و چه نیازهایی دارد. اینجاست که پیش بینی مطرح می شود: از طیف وسیعی از داده های قبلی و گاهی اوقات ورودی های دیگر برای پیش بینی تقاضا، درآمد، هزینه ها و سایر اعداد آتی استفاده می کند. پیش بینی ها زمانی که یک سیستم ERP را اجرا می کنید بسیار دقیق تر هستند، زیرا بر اساس اطلاعات دقیق تر و جامع تر هستند، و همه آن داده ها اکنون در یک محل هستند.

پیش بینی های دقیق تر به این معنی است که می توانید آمادگی های مناسب را برای آنچه که احتمال وقوع دارد انجام دهید. اگر انتظار می رود فروش 30 درصد افزایش یابد، می توانید به صورت استراتژیک موجودی بیشتری بخرید یا اگر یک کسب و کار خدماتی هستید، کارکنان بیشتری را با مهارت هایی که انتظار افزایش تقاضا را دارید استخدام کنید.

اگر انتظار می رود هزینه ها با نرخی بالاتر از فروش افزایش یابد، می توانید به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها باشید. در نهایت، پیش بینی های بهتر می تواند به سازمان ها کمک کند که هم پول بیشتری (با در اختیار داشتن تمام منابع لازم در دسترس) و هم هزینه های کمتری (با خرج نکردن در مکان های نامناسب) به دست آورند.

نحوه انتخاب یک سیستم ERP

سیستم ERP مناسب برای کسب و کار شما حداقل باید پتانسیل تحقق تمام مزایای سیستم ERP را که در اینجا فهرست کرده ایم ارائه دهد. همان طور که راهکارهای ارائه دهندگان مختلف ERP را ارزیابی می کنید، موارد دیگری را در تحقیق خود قرار دهید و سوالاتی بپرسید تا متوجه شوید که یک سیستم ای آر پی چه نوع مزایایی به طور خاص به شرکت شما ارائه می دهد.

بهترین نرم افزار ERP برای کسب و کار شما البته بسته به ویژگی های شرکت شما از جمله اندازه، صنعت، مدل کسب و کار و اهداف آینده، متفاوت خواهد بود. کدام ماژول های ERP می توانند بزرگ ترین تفاوت ساز میان شما و رقبای تان در حال حاضر باشند. اطمینان حاصل کنید که سیستم نه تنها می تواند نیازهای امروز شما را برطرف کند، بلکه از مقیاس پذیری و انعطاف لازم برای حمایت از رشد و تغییر اولویت های سازمان شما در آینده نیز برخوردار است.

با در نظر گرفتن این موضوع، سیستم های ERP تحت وب و ابری بهترین گزینه برای بسیاری از شرکت ها هستند. بیش از نیمی از شرکت ها نرم افزار ERP تحت وب و یا ابری را به جای یک سیستم داخلی انتخاب کردند و این روند پذیرش در حال افزایش است. سیستم های ابری و تحت وب بار کاری را که برای یک شرکت وارد می شود بسیار کاهش می دهند، زیرا نیازی به خرید یا نگهداری سخت افزاری که سیستم روی آن کار می کند نیست.

راهکار ERP کاواک

نرم افزار ERP کاواک یکی از نرم افزارهای ERP تحت وب است. با Kavak ERP، شرکت ها می توانند کل کسب و کار خود را بر روی یک پلت فرم واحد مدیریت کنند. Kavak ERP راهکارهایی برای حسابداری، مدیریت موجودی، مدیریت سفارش، تولید، بازاریابی و فروش و منابع انسانی دارد تا به کل سازمان شما کمک کند تا از بهترین شیوه ها استفاده کند. نرم افزار کاواک داده ها و فرآیندها را از تمام عملکردهای اصلی کسب و کار یکپارچه می کند تا تمام مزایای سیستم ERP ذکر شده در اینجا را ارائه دهد.

انتقال به یک سیستم ERP برای اولین بار یا ارتقاء سیستم موجود شما پروژه بزرگی است، اما مزایایی که این سیستم ارائه می دهد ارزش تلاش برای به دست آوردن آن را دارد. این فناوری می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا گام بعدی را با نگه داشتن همه افراد در یک صفحه و ارائه بینش قدرتمند و در عین حال کاهش هزینه ها و موانع، بردارد.

عدم استفاده از سیستم ERP در کسب و کار خود می تواند شما را در یک نقطه ضعف رقابتی قرار دهد. زمان آن رسیده است که به بررسی سیستم های ERP و برنامه ریزی برای پیاده سازی آن بپردازید، فرم زیر را تکمیل نمایید تا به مشاهده نسخه دمو نرم افزار کاواک دسترسی داشته باشید و با دید بهتری نسبت به خرید سیستم ERP اقدام کنید.

درخواست دمو رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب کاواک

کاواک در شبکه‌های اجتماعی

شاید دوست داشته باشید

درخواست پروپوزال